Aed

Eestis filmitud kohutav video näitab, miks oma kodus mürkide kasutamine täielik rumalus on

Ettevaatust, video võib olla väga häiriv!

Foto: Shutterstock

Paljud usuvad, et see, kas ja kui palju erinevaid mürke nad oma kodus ja aias kasutavad, on nende endi asi. Eestis äsja filmitud video näitab, kui kaugel see uskumus tõest on.

Eesti Metsloomaühing postitas oma Facebooki mõni tund tagasi väga häiriva video, kus näha suurtes piinades rebane. Kõige tõenäolisemalt on rebane söönud sisse näriliste hävitamiseks mõeldud mürki.

Krampides rebast ei õnnestunud kahjuks päästa ja jahiseltsil tuli tema piinad lõpetada. Kuid vähemasti nii palju võiks rebase lühikeseks jäänud elust kasu olla, et inimesed, kes muretult oma kodudes kõike ja kõiki mürgitavad, oma tegude tagajärgi pisut enam analüüsima hakkaks.

NB! VIDEOS VÄGA HÄIRIVAD KAADRID!Palun mõtle enne kui kasutad mürki kahjurite jaoks! Antud rebane videos on suurtes krampides ja piinades just mürgistuse tõttu. Linnas kasutatakse mürke näriliste hävitamiseks, mis on julm viis igale loomale suremiseks – seda ilmestab kindlasti ka postitusele lisatud video. Tihti ei mõjuta mürk ainult seda sihtgruppi keda sooviti mürgitada, väga tõenäoliselt sõi see rebane närilistele mõeldud mürki või sõi mõne mürgitatud närilise. Meieni on jõudnud korduvalt mürgitatud siile, kakkusi, hiireviusi, vareseid, hakke, rebaseid… Näriliste vastu kasutatav mürk jõuab tihti loomadeni, kes toituvad närilistest või raibetest. Samuti on näriliste mürk äärmiselt ohtlik lemmikloomadele. Eile teatati meile kahtlaselt käituvast rebasest Tartus, kes arvatavasti on autolt löögi saanud. Airiin Hango tõttas kohale, kuid selleks hetkeks oli rebane juba kadunud ning leida teda ei õnnestunud. Täna helistas teine teavitaja, et samas kandis on imelkult käituv rebane, mille peale Airiin kihutas kohe kohale ning sai kahva abiga rebase puuri. Rebane oli apaatne ja oli selge, et loomal pole kõik korras. Üsna pea hakkas loom krambitama ning vaade oli täpselt selline nagu videos näha on. Saime aru, et pigem on tegemist mürgitusega ning tegutseda on vaja kohe. Kahjuks polnud ühelgi kliinikul võimalust täna rebast aidata, kuid appi tõttas Tähtvere Jahiselts, kes rebase piinad lõpetas. Kerget käppa sulle, kallis rebane!Seega kallis inimene – palun mõtle hoolikalt kas sul on ikka vaja mürki kasutada ning millised võivad olla sinu teo tagajärjed! Rebased ja röövlinnud söövad rotte ja hiiri ja kui nad on mürgitatud, siis surevad ka nemad!

Posted by Eesti Metsloomaühing on Neljapäev, 5. detsember 2019

Nii et enne, kui hakkad mürgiga oma aias tõrjuma umbrohtu, närilisi või ükskõik, keda, mõtle, millised on selle tegevuse kõrvalnähud. Mürkide mõjuala on alati laiem kui see, mida sina silmas oled pidanud.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.