Aed

Eilsest saab üleliigsed kõrvitsad asukate rõõmuks tasuta loomaaeda saata

Loomaaeda saadetud kõrvitsad.Foto: DPD

Alates eilsest saab DPD kullerite abil hakata Tallinna loomaaia asukatele hakata saatma kõrvitsaid, millega loomad saavad maiustada kevadeni.

Juba traditsiooniks saanud Tallinna Loomaaia kõrvitsapidu on seekord planeeritud 31. oktoobrile ning alates tänasest, 14. septembrist saab DPD Eesti kullerite abil loomadele meelepäraseid kõrvitsaid ka tasuta kohale saatma hakata. 

DPD Eesti müügi-  ja turundusjuht Janek Kivimurd selgitas, et tavapäraselt on suure panuse loomaaia asukatele saadetud kõrvitsatest teinud koolid ja lasteaiad, kes selleks ekstra kevadel seemned mulda panid.

„Seekord olid aga kevadel koolid ja paljud lasteaiad tegutsemas kaugõppe vormis ning me ei tea, kui palju sellel sügisel laste kasvatatud kõrvitsaid DPD saab loomaaeda viia,“ märkis Kivimurd. Möödunud aasta oktoobris kogusid DPD kullerid üle Eesti kokku lausa 23 tonni kõrvitsaid.

„Nähes, kuidas inimesed kevadise kriisi ajal tavapärasest veelgi usinamalt e-poodidest kodudesse ja suvilatesse aiatöötarbeid ja -vahendeid tellisid, võiks loota, et kõrvitsaseemneid pandi siiski mulda piisavalt, et ka loomadele jätkuks,“ lisas Kivimurd.

Talikõrvitsad hakkavad valmima septembris ja oktoobris, mil nende küpsemisest annab märku korralikult värvunud ja matt koor. Toore vilja koor on veel läikiv.

Kindlasti tuleb kõrvitsad ära koristada enne esimesi öökülmasid. DPD toimetab tasuta kohale kõikide kõrvitsakasvatajate kõrvitsad igast Eesti otsast, kuid soovijad saavad oma kõrvitsad loomaaeda ka ise kohale viia.

Tasuta DPD kulleriga saab kõrvitsaid loomaaeda toimetada vahemikus 14.09 – 08.11.2020. Kulleri tellimiseks tuleb täita ankeet SIIN

Laupäeval, 31. oktoobril toimuval kõrvitsapeol käib loomade toitmine käsikäes hariva jutu ja loomade vaatlemisega, sest loomade reaktsioonid aedikusse tekkinud uue ja huvitava söödava vilja osas on alati erisugused ja põnevad. 

Loomaaia asukatele saab annetada ka muid hästi säilivaid juur- ja puuvilju, mis tuleks toimetada loomaaia Põhjaväravasse, aadressil Paldiski mnt. 145.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.