Aed

Fotod: Eesti naise isetehtud ja paari tunniga püstitatud tilluke kasvuhoone mahutab üllatavalt palju

Pisike kasvuhoone on algajale enam kui sobilik, leiab Eha. Foto: erakogu

Kui oled kasvuhoonega majandamises alles algaja, pole tarvis kohe suurt ehitist ette võtta, leidis aiapidaja Eha Randmaa. Nii valmiski tema koju pisike kasvumaja, mis ometi mahutab kõik vajaliku.

Eha sõnul ei olnud pisikese kasvuhoone ehitamiseks tõesti mitte mingit muud vajadust kui et kasvuhoonemajanduses algajana sooviski ta väikest ehitist, mis ei võtaks liiga palju aega, aga pakuks võimalust nokitsemiseks. “Kuna lastest elab kodus nüüdseks vaid noorim, siis on ka vajaminev saadustekogus väike,” selgitab ta.

Väljast väike, sisult suur.

Ehitis on täielikult omalooming ja selle püstitas pere meespool. “Ostetud sai prussid, kruvid, kihtplastikut ning muud vajaminevat ja ehitatud nii nagu vaja oli,” räägib kasvuhoone omanik. Sisustuse on hiljem valmiskujul soetatud. Hoone püstitamiseks kulus kõigest paar tundi ja umbes 150 eurot.

Koht on ka ajaveetmisnurgal.
Tarbeaia kõrval on oma koht ka lilledel.

Midagi keerukat ehitise valmissaamine endast ei kujutanud, abiks olid ehitusalaseda teadmised. “Võib-olla kui neid teadmisi pole, tuleb natuke rohkem eeltööd teha,” tõdeb Eha ja lisab, et kõik on siiski täiesti teostatav igaühele.

Kõigele on ruumi.

Tillukkesse majakesse mahub üllataval kombel kenasti ära nii ilu- kui tarbeaed. “Sees kasvab kaks kurki, kaks tomatit, kaks paprikat, kaks amplimaasikat, kaks amplitomatit ja maitsetaimed. Samas aga ilus paigake, kus nautida raamatu lugemist, taimede ilu ja mere kohal loojuvat päikest,” räägib Eha.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.