Aed

Järgmine nädal toob lörtsi ja miinuskraade

Foto: Shutterstock

Paljud aiapidajad on juba hooaega alustanud ja mitmeid taimi nii kasvuhoonesse kui avamaale istutanud. Järgmine nädal ähvardab neile aga väga keeruliseks kujuneda.

Kui nädalavahetusel võivad temperatuurid kerkida üle 15 kraadi, siis pöörab üsna suure tõenäosusega sajule, kirjutab Riigi Ilmateenistus. Kehv seis saabub aga järgmise nädala keskpaigas, kui temperatuur langeb öösiti alla nulli ja sadada võib lörtsi.

Teisipäeval (12.05) kaugeneb madalrõhkkond Skandinaavia põhjatipu taha ja selle serva mööda jätkub külma õhu vool Läänemere äärde. Rõhuvälja pinge mõnevõrra leeveneb ning tuul nõrgeneb, puhub edelast ja läänest, päeval ka loodest, puhanguid on 14 m/s.

Sajuhood taanduvad öö hakul ka Ida-Eestist, taevas selgineb ja õhutemperatuur langeb 0°C lähedale, sisemaal ka kraad miinuspoolele, rannikul jääb +5°C ümbrusse. Päeval toimub kiire rünksajupilvede areng ning neist tuleb sajuhooge, vihma sekka võib ka lörtsi tulla. Õhutemperatuur tõuseb 10°C-ni, kuid sajuhoogude all langeb 5°C lähedale.

Kolmapäeval (13.05) madalrõhkkonna mõju väheneb ja tõusva õhurõhu foonil keskööks tihedamad pilved hajuvad ja ilm on suurema sajuta. Päeval arenevatest pilverünkadest sajab kord siin, kord seal hoovihma, sekka ka lörtsi. Puhub võrdlemisi tugev loode- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel -2..+2, rannikul kuni +6, päeval 6..10°C.

Neljapäeval (14.05) jõuab järgmine madalrõhulohk ning toob niiskust lisaks. Tõenäoliselt öö on veel suurema sajuta ja kui ka selgemat taevast on, siis langeb õhutemperatuur 0°C lähedale. Päev on tõenäoliselt vihmahoogudega. Õhutemperatuur tõuseb 7..12°C-ni. Tuul tänastel andmetel oluliselt ei tugevne ja püsib mõõdukana ning puhub läänekaarest.

Seda silmas pidades tuleks ajapidajatel olla valmis külmaõrnade taimede öiseks katmiseks ja kaitsmiseks.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.