Aed

Järjekordne juhtum tõestab: Eestis on saamas trendiks aeda maha istutatud taimede varastamine

Eestis on viimastel aastatel pead tõstmas murettekitav trend: üha sagedamini varastatakse koduaedadest juba maha istutatud taimi.

Paar aastat tagasi varastati Tartumaal ühe pere koduaiast ära 60 juba maha istutatud elupuud – see on vast suurim taoline vargus, mis Eestis toime pandud. Kuid väiksemal hulgal puid-põõsaid on aedadest kaduma läinud ka hiljem.

Mida soojemaks ilmad lähevad, seda rohkem sääraseid juhtumeid päevavalgele tuleb. Nüüd on näiteks keegi käinud toimetamas ka ühes Võsu aias, kust on välja kaevatud kaks rododendronit.

“Armas Võsu elanik, kes oled suutnud endale Võsule elamise soetada, aga niipalju raha ei olnud , et endale osta kaks rododendroni põõsast. Hea, et sul avanes võimalus soetada need minu aiast ülekaevates,” kirjutab nördinud aiapidaja Võsu grupis Facebookis.

Selge see, et istikud maksavad päris hea hulga raha, eriti, kui neid on vaja korraga suuremal hulgal või on sooviks hankida endale mõni erilisem puu või põõsas, mis ka üksikeksemplarina kalli hinnaga.

Aga soovitame sel juhul head nippi: raha tasub vähehaaval kõrvale panna ja soetada siis kõik vajaminevad istikud ausal teel korraga või osta neid jooksvalt pikema aja jooksul vähehaaval. Igal juhul parem kui teiste hoole ja armastusega istutatud-kasvatatud taimi varastama minna.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses