Aed

Keskkonnaagentuur: teeteo tõrjumise nippidesse tuleb suhtuda väga skeptiliselt

Foto: Shutterstock

Keskkonnaagentuur kirjutab, et Hispaania teetigude invasiooni tõttu on inimesed välja mõelnud igasugu imenippe nende tõrjumiseks, mis paraku võivad aga kahjustada ka kõiki teisi peale teetigude.

“Siinkohal soovitame suhtuda igasugustesse imevahenditesse pigem skeptiliselt ja isegi kui need toimivad, siis reservatsioonidega. Põhjus on lihtne – kui see imevahend tapab kiirelt teeteo, siis ilmselt hävitab see ka muu, sealhulgas niiöelda süütud tegelased,” kirjutab agentuur oma Facebooki-lehel.

Agentuur juhendab:

  • Kui mingit ainet või meetodit ei ole ametlikult testitud ja testide metoodika kohta puudub täpsem info, siis tuleks selle kasutamisega ka väga ettevaatlik olla nagu üldse ka muude pestitsiidide ja mürkidega.
  • Näiteks teograanulid hävitavad ka muid tegelasi peale soovimatute külaliste ja võivad läbi toiduahela kasvõi siilidele ja lindudele, ka koduloomadele paha teha.
  • Agentuur soovitab endiselt kasutada lihtsat, ökoloogilist ja efektiivset varianti – koguge lusitaania teeteod ühte anumasse kokku ja valage keeva veega üle – see hävitab nii teeteod kui ka nende munad.
  • Teeme nutikaid valikuid, et suures pahaliste hävitamise tuhinas kasulikke ja vajalikke tegelasi ei hävitaks ning keskkonda asjatult ei koormaks!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.