Aed

Kolm vähetuntud, aga väga tõhusat nippi Hispaania teeteoga võitlemiseks

Hispaania teetigu.Foto: Shutterstock

Tallinnas on kõige hullemas hädas Hispaania teeteo ehk lusitaanlasega Pirita linnaosa ja seepärast jagab Pirita linnaosavalitsus oma sotsiaalmeedias nõu, kuidas nälkjat edukalt tõrjuda.

Kindlasti on väga oluline tigude pidev kokkukorjamine, aga vähesed teavad, et eriti hästi meeldib hispaanlastele isetehtud õllepüünis: piisab näiteks madalast plastmasskarbist, kus õlu sees. Aitab muidugi ka keeva veega ülekallamine.

Õlle sisse uppunud nälkjad tuleb kaevata labida sügavusele maasse.

Teiseks: aianduspoodidest ostetud mullapalliga taimed tuleb viieks nädalaks karantiini panna: see tähendab, et neid hoitakse muudest taimedest eraldi ja jälgitakse, kas nälkjaid tekib. Viie nädala jooksul kooruvad munadest uued nälkjad.

Ära jaga levikukolletest pärit taimi teistesse aedadesse ja teistesse Eesti piirkondadesse – nii suurendad levikut. Korrasta oma aias kõik võimalikud munade peidukohad: peenraservad, niida kõrge hein ja nii edasi.

Kolmandaks: rootslased on avastanud, et kaitseribana toimib hästi soolases merevees ligunenud mererohi ja adru. Lisaks on neil peenraservadel kasutusel ka elektrikarjused.

Teetigude tõrjumist teomürkide ja muude kemikaalidega tuleks Tallinna linnaruumis vältida. Teograanulid ei aita selle invasiivse võõrliigi vastu võitlemisel, kuid suureneb oht, et lemmikloomad, siilid jt loomad võivad saada surmava mürgistus.

Keskkonnameti kaardirakendus teeteo levikuinfo kiireks kogumiseks peaks valmima 20. juuli paiku.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.