Aed

Küünaldega kasvuhoones öökülma tõrjudes on väga oluline teada, milliseid küünlaid kasutada tohib

Üks variant on panna teeküünlad savipotti soojendama, mis omakorda eraldab soojust taimedele.Foto: Shutterstock

Hea nipp, millega täna saabuvaid öökülmasid kasvuhoonesse istutatud taimedest eemale hoida, on küünalde põletamine. Kindlasti aga ei sobi sinna iga küünal.

Aiapidaja Marju R., kes paneb igal aastal taimed kasvuhoonesse mai alguses, sai mõni aasta tagasi omal nahal tunda, et iga küünal külma tõrjumiseks ei passi.

“Lugesin, et küünalde põletamine aitab ja mõtlesin kohe, et kasvuhoone ju õues ja järelikult sobivad õueküünlad,” räägib Marju. Hommikul kasvuhoonesse astudes pidi ta šoki saama: kõik kohad olid kaetud halli tahmakihiga.

“Muidugi jõudis sel hetkel kohale, et õueküünal ju tahmab ja seda ei tohi suletud ruumis põletada, olgu või kasvuhoone. Ma ei tea, kas mu taimed muidu oleks üldse ellu jäänud, aga õnneks oli neil katteloor peal. Loorid olid paksu tahmakihi all, need viskasin ära,” meenutab Marju.

Kasvuhoonet küüris ta võimaluste piires taimede vahel laveerides, aga päris puhtaks sai hoone alles siis, kui sügisel taimed välja viidi.

“Nüüd olen nii palju targem, et kalmuküünal sobib, õli- ja teeküünlad ka sobivad, aga ise ma küünaldega enam jamama ei ole hakanud. Ostsin termostaadiga puhuri, mis hoiab külmaöödel plusskraadid kasvuhoones sees,” ütleb Marju.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.