Aed

Linnaosavalitsus: oma kanadega naabreid tülitada ei tohi

Paljude meelest on kanad toredad, aga tuleb mõista, et kõik neid siiski kõrgelt ei hinda.Foto: Shutterstock

Tallinna Pirita linnaosa valitsuse teatel ei tohi kanade pidamine häirida naabreid ja praegu leviva linnugripi tõttu peavad kõik kodulinnud olema siseruumides.

Tallinn koduloomade-lindude pidamist eraldi reguleerinud ei ole, kuid see ei tohi häirida teisi linlasi, teatas linnaosa pressiesindaja kolmapäeval. Kireva kuke pärast on pöördutud linnaosavalitsusse ja uuritud, kas kodulindude pidamine linnas on lubatud ja kui, siis millistel tingimustel.

„Tallinnas on kinnitatud koerte ja kasside pidamise kord, kuid kodulindude pidamist eraldi reguleeritud ei ole,” ütles linnaosa vanem Tõnis Liinat. “Seega pole Tallinnas spetsiifilisi nõudeid või tingimusi kanapidamisele seatud, mistõttu soovitan lähtuda agri.ee lehel esitatud üldistest kanapidamisnõuetest. Kui need on täidetud, siis on elementaartasandil kõik korras.”

Liinat märkis, et kanapidamise juures häirib naabreid ennekõike häälitsemine ja sõnnikukäitlus. “Öörahu ajal kuke hüsteeriline kiremine ilmselt kvalifitseerub rikkumisena. Suurem probleem on see, kui kanasõnnikut käideldakse kinnistul selliselt, et hais tungib naabri aeda. Omanik peab arvestama, et kanapidamine ei tohi häirida kaasinimesi,” rääkis Liinat. “Kuigi kanu on üsna lihtne pidada ja huvitav vaadata, tasub enne tagaaeda kanakuudi püsti panemist linnupidamine põhjalikult läbi mõelda.”

„Kuna praegu on linnugripi aeg, siis kõik kodulinnud peavad olema siseruumides. Soovituslikult peavad kodulinnud olema registreeritud põllumajandus- ja toiduametis,” sõnas Liinat ja lisas, et linnaosa valitsus ei ole tea, kui palju praegu Pirital kanapidajaid on.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.