Meenutus: kevadistel heakorratöödel on lehepuhuri kasutamine keelatud

Tähelepaneliku põhja-tallinlase foto, kus on mõlemad murekohad näha – lehepuhuriga tekitatud tolmupilv ning parkimine haljasalal.Foto: MUPO

Kevade saabumisega on saabunud ka esimesed kaebused seoses lehepuhurite kasutamisega kõnniteede koristamisel.

„Väga tore, et meie usinad koristajad on hakanud juba varakult graniitsõelmeid kõnniteedelt kokku koguma, kuid tuletame meelde, et Tallinnas kehtiva heakorraeeskirja kohaselt on avalikus kohas lubatud lehepuhurit kasutada vaid lehtede kokku kogumiseks. Keelatud on lehepuhurit kasutada muul otstarbel. Kindlasti ei tohi seda kasutada kevadkoristusel, sealhulgas graniitsõelmete kokku kogumiseks, sest koristusega kaasneb märkimisväärne  tolmu õhku paiskamine,” ütles mupo Põhja-Tallinna piirkonna peainspektor Oksana Sviridenko. 

“Palume kõigil koristustööde teostajatel sellega arvestada“.

Kuna puhurite kasutamine toimub just hommikutundidel, siis on Põhja-Tallinna inspektoritel järgmiste nädalate jooksul teha enne tööpäeva algust oma piirkontrollis tihedamat kontrolli.

Tähelepanuta ei jää ka haljasalal parkijad, mis on Sviridenko sõnul teiseks oluliseks murekohaks: „ Haljasalad on lume sulamise järel niisked ja pinnas väga pehme, iga parkimine jätab järele suured roopad ning auto kannab rehvide külge jäänud pori tänavatele, kus see ära kuivab ja õhku kandub. Seetõttu on haljasalal parkimine vastutustundetu ja lubamatu tegevus. Kevadised ilmad on saabunud ja see teeb rõõmu, aga koristame talvest jäänud jäätmed ära ja pargime oma sõidukid võimalikult vähest  keskkonda saastet tekitaval viisil”. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.