Aed

Nädalavahetusel algab Tallinna botaanikaaia suvehooaeg piduliku roosiannetusega

Rosaarium Tallinna botaanikaaias.Foto: Tallinna botaanikaaed

Sel pühapäeval, 1. mail, avab Tallinna Botaanikaaed oma suvehooaja politseiorkestri saatel, et tähistada mitut olulist sündmust. Üheks neist on pidulik roosiannetus, mille teeb Briti saatkond Ühendkuningriigi kuninganna Elizabeth II auks tema troonijuubeli tähistamiseks.

Kuningannale pühendatud annetusega lükkab botaanikaaed käima annetuskampaania “Oma roos Tallinna Botaanikaaias”. Kampaania eesmärk on võimaldada taimesõpradel kaasa lüüa Tallinna Botaanikaaia rosaariumi uuendustes ja toetada taimede soetamist.

“Roosi peetakse lillede kuningannaks ja seetõttu pühendame oma rosaariumi uuendamise Elizabeth II-le, Briti pikaaegseimale kuningannale, kes tähistab tänavu oma trooniloleku plaatinajuubelit ehk 70 aasta täitumist troonil. Rosaarium on Tallinna Botaanikaaia üks esimesi, väärikamaid ja läbi aegade populaarsemaid kollektsioone,” ütles Tallinna Botaanikaaia direktor Urve Sinijärv.

“Ühtlasi on terve maikuu Tallinna Botaanikaaias ehk Taimeriigi Suursaatkonnas pühendatud Ühendkuningriigile – legendaarsele aiandusmaale. Koostöös Briti saatkonnaga pakume terve kuu vältel külastajatele põnevaid tegevusi.”

Lisaks roosiannetuse pidulikule üleandmisele ja kampaania väljakuulutamisele, tähistatakse 1. mail ka botaanikaaia paraadtrepi valmimist. Oma suvehooaja esimese avaliku kontserdi annab uuel trepil Tallinna politseiorkester.

Taimesõpradel on võimalik osaleda nii eesti- kui ka venekeelsetel ekskursioonidel. Botaanikaaia lastehommikul saab kevadlilli tundma õppida mängulises võtmes ning osaleda kevadlillede voltimise töötoas. Ekskursioonid algavad peaväravas, välikassa juures.

1. mai päevakava:

Kell 11.00-13.00 lastehommik ja kevadlillede voltimise töötuba õppeklassis

Kell 11.50 Tallinna politseiorkester paraadtrepil

Kell 12.00 roosiannetuse üleandmine

Kell 12.15 Tallinna politseiorkester paraadtrepil

Kell 12.00 ekskursioon avamaal (eesti keeles)

Kell 14.00 film Salaaed (UK, 2020)

Kell 14.00 ekskursioon avamaal (vene keeles)

Kell 15.00 ekskursioon avamaal (eesti keeles)

Alates 1. maist on Tallinna Botaanikaaed avatud iga päev kell 10.00-19.00. Botaanikaaia tavapilet suvehooajal on 6 eurot, sooduspilet 3 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.