Viljade sisemuses on mõlemal sordil üle kuue seemnekambri, seetõttu on viljad pigem lihakad. Sordil ‘Pille’ on tomatit ümbritsev paks lihakas viljasein e perikarp ja sordil ’Siive’ on see keskmise paksusega.
Ingrid Benderi sõnul on mõlemad sordid hea haiguskindlusega nende haiguste suhtes, mis kohalikes ilmaoludes kütteta kasvuhoones esinevad. Lisaks on need sordid ruugehallitusekindlad (Fulvia fulva) ja sort ‘Siive’ on resistentne kahe olulise juurepõletikku põhjustava Fusarium oxysporum f. sp. lycoprsici rassi suhtes. Sort ‘Pille’ on resistentne sama fusaariumi liigi rassi 1 suhtes.
‘Siive’ sobib kasvatamiseks tema tähelepanuväärselt suure varase saagi ja madala kasvu tõttu edukalt ka kiletunnelis.
Mõlemal sordil on ka oma nime saamise lugu.
‘Pille’ on saanud nime Pille Ardeli järgi. Pille, kes lahkus meie hulgast möödunud aastal, oli Eesti tähtsamate põllukultuuride seemnekasvatuse tippspetsialist. Ta panustas Eesti põllumajanduse arengu heaks ligi 40 aastat. Tema algatusel loodi Eestis toimiv sordikaitse süsteem ja valdkonna seadusloome.
Nimi ‘Siive’ on kombineeritud kahe väga tubli ja pikaaegse töötaja eesnimedest. Õed Siiri Margens ja Ave Leppik on töötanud köögiviljade sordiaretuse ja seemnekasvatuse valdkonnas üle 35 aasta ja on tuttavad selle ala kõikide keerukate nüanssidega.
Uute sortide seemneid saab osta Seemnefestivalilt 11. märtsil Jõgeva alevikus (Muru 3). Üritusel tutvustatakse ka Ingrid Benderi uut raamatut „Tomatid koduaiast“.