Aed

Aita varas tabada: ühest Eesti aiast kaevati öösel välja 14 elupuud

Koht, kust taimed välja kaevati.Foto: Merilii Hirs

Tartumaal on viimastel aastatel sagenenud haljastusega seotud vargused. Alles paar päeva tagasi viidi ühest aiast minema 14 juba paar aastat tagasi istutatud elupuud.

Mõned aastad tagasi kaevati Tartumaal Ülenurme kandis ööga välja kümneid äsjaistutatud elupuid. Seekord pidid vargad leppima väiksema saagiga, sest sihikule võeti juba vanemad ja korralikult juurdunud puud.

Varaste sihtmärgiks langenud Aida peosaali perenaine Merilii Hirs kirjeldab sotsiaalmeedias, et vargus pandi toime ööl vastu neljapäeva. “Auto oli pargitud bussijaama ning taimed kaevatud ning autosse tassitud,” ütleb ta.

Vasakul näha bussipeatus, kuhu pargitud kaubikusse elupuud tassiti. Foto: Merilii Hirs

Hirs palub abi varaste tabamisel. “Kui keegi pakub müüa seesuguseid hekitaimi (elupuu, brabant, umbes kahemeetrised pooliku juurepalliga ja halvasti välja kaevatud) või panete tähele, et kuskile on istutatud seesugune arv elupuid, siis palume väga, et võtaksite ühendust politseiga 112, minu numbril 56 828828 või meilitsi merilii@aida.ee,” kirjutab ta.

Ta kinnitab samuti, et viimasel ajal on säärased vargused Tartumaal sagenenud, aga pätti tabada pole seni õnnestunud. “Ehk õnnestub see labidaga vägilane siiski tabada,” avaldab ta lootust.

Teistele elupuuhuvilistele teadmiseks hoiatab peosaali meeskond, et nüüdsest on neil krundil videovalve.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.