Aed

Pildid: tallinlane näitab fototöötluse abil linnavalitsusele, kui ilus võiks Tallinn tegelikult olla

Laagna tee Tallinnas.Foto: Shutterstock

Instagrami on tekkinud konto, mille omanik näitab väikese fototöötluse abil Tallinna potentsiaali, mille linn kahetsusväärselt kasutamata jätab.

Fotodel on välja toodud nii rattateede ideid, ajaveetmiskohti kui ka rohealasid. “Olen Tallinna linnapea Kõlvart teisest dimensioonist. Sain kiviga vastu pead ja hakkasin Tallinna linna normaalseks muutma,” kirjutab mitte_tallinn enesetutvustuses. Oleme tema mõtetega täiesti päri.

Siinkohal vaatame mõnd näidet sellest, milliseks saaks linna, kui lisada sellele õige pisut maastikuarhitektuuri.

Näiteks on välja valitud üks kasutuseta roheala Kadriorus, milles kontohaldaja näeb kogukonnaaia potentsiaali. Fotol noolega paremale liikudes näed tema visiooni, kui palju toredam asi välja võiks näha.

Lastestaadion Suur-Ameerika tänavas seisab kasutuseta samal ajal, kui abilinnapea Andrei Novikov ütleb, et linnas pole rohealadeks ruumi. mitte_tallinn on teist meelt:

Laagna tee alguse tühermaast loodab mitte_tallinn samuti palju enamat kui see praegu pakub. Ta näeb võimalust rajada sinna looduslik park.

Ja nii edasi. mitte_tallinn kontol saab iga huvile tutvuda sellega, kui palju kasutamata maastikuarhitektuuri potentsiaali on Tallinna linnas ja kui palju ilusam elukeskkond see võiks olla, kui keegi võtaks vaevaks nende tähelepanu alt välja jäänud piirkondadega tegeleda.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.