Aed

Põhja-Tallinna elanikud korjavad talgute korras lusitaania teetigusid

Hispaania teeteod.Foto: Shutterstock

Põhja-Tallinnas peetakse neljapäeva õhtul lusitaania teetigude korjetalgud, sest nendest kahjuritest saab vabaneda vaid koos naabritega.

Lusitaania ehk hispaania teetigu on tülikas kahjur, kellest saab vabaneda üksnes koostöös  naabritega, teatas linnaosa pressiesindaja kolmapäeval. Põhja-Tallinnas on võõrnälkjad levinud Kopli asumis, kus on palju rohelust. Kohalikud elanikud peaksid lusitaania teetigude leviku piiramiseks jõud ühendama.

Teotalgud algavad neljapäeval kell 20 Pardiloigu tänaval, Maleva põik 6 maja juures. Sealt liiguvad talgulised mööda Pardiloigu ja Neeme tänava haljasalasid Neeme bussipeatuseni.

Talgulisi varustab nälkjate korjamiseks vajalike vahenditega linnaosavalitsus. Kogutud nälkjad viib linnaosavalitsus väikeloomade krematooriumisse.

Põhja-Tallinna valitsus paigaldas ka spetsiaalsed teetigude kogumiskonteinerid, mis asuvad Kopli ja Sepa tänavate nurgal ning Maleva ja Neeme tänavate nurgal. Konteinerid on mõeldud vaid lusitaania teetigude jaoks ning seetõttu palume sinna muud prügi mitte visata. Lusitaania teeteod tuleks enne konteinerisse viskamist panna kilekotti, et vältida nälkjate väljaroomamist. Metall- või klaasanumaid palutakse konteinerisse mitte panna. Konteinerid tühjendab Eesti Keskkonnateenused AS.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.