Tellijad teavad rohkem. Liitu tuhandete teiste lugejatega alates 1 eurost kuus. Vali sobiv tellimus siit.
Tallinna raekoja platsi suvepargi taimed istutati ümber linna haljasaladele
Tänavu Raekoja platsi ajutist suveparki kaunistanud taimed on saanud uue kasvukoha linna parkides ja haljasaladel. Ümber on istutatud pea kõik taimed, väljaarvatud üheaastased õitsejad.
„Nagu kevadel lubatud sai, siis istutati taimed suvepargi sulgudes ümber linnaruumi, kus need saavad püsivalt edasi sirguda ja linnapilti rohelisemaks muuta. Lõplik pilt avaneb muidugi siis, kui taimed on talvitunud ning uuel hooajal kasvujõudu kogunud,“ rääkis Kesklinna vanem Sander Andla.
„Pargi taimedest kaheksa himaalaja kaske sai kasvama pandud Koidu 85 maja juurde, mille üle on eriti hea meel, sest jalakasurm oli seal varemalt maha murdnud mitmeid puid ja Uue-Maailma inimesed soovisid väga sinna loodusilu tagasi,“ ütles Kesklinna vanem.
Lisaks tuleb ümberistutuste käigus Kanuti aeda täiesti uus istutusala, kus taaskasutatakse istutuskastides olnud mulda ja kuhu istutatakse mägimände, erinevaid kibuvitsasid ja piparmünti. Kanuti rulapargi juures olevale istutusalale on juba saanud maha villane naistenõges.
Samuti on täienenud Pille 9 istutusala punapajude ja pihlenelastega, vanale juudi kalmistule sai kasvama aruhein ning oregano, Kesklinna taskuparkide tühimikud said täiendust kurerehade, pune ja piparmündiga, Islandi väljaku naistenõgese kõrvale sai kasvama pandud mesiohakas, Toomparki ja Tuviparki aed-päevaliiliad ning Kunstihoone esine ja Kanuti park said juurde hortensiapõõsaid.
Lastekodu mänguväljaku mändidele tulid seltsi põõsasmaranad, Falgi parki tuli juurde põisenelast ja akakapsast, Elleri aia tühimikud said täidetud kortslehtedega, Harjumäe suurele istutualale pandi mitut sorti tõnnikest, Tõnismäe haljakule istutati kukeharjad ja monardad. Uut kodu ootavad veel suvepargi remmelgad.
Uued taimede asukohad kavandas ja istutustöid tegi Kesklinna valitsuse aednik Kadri Järv koos kahe abiaednikuga.
Ajutine park rajati linna esindusväljakute juba teist suve järjest ning oli tänavu avatud juuni algusest septembri lõpuni. Suve hakul sai sinna kasvama 38 taimeliigist koosnev rikkalik taimekooslus ja püsti vaba aja veetmise ruum koos välimööbliga. Pargi autorid on Tallinna Strateegiakeskuse Ruumiloome osakonna arhitekt-linnaplaneerija Ann Kristiin Entson ja maastikukujundaja Hannes Aava.
„Pargi elementidest õnnestub talveks kasutusse jätta veel Raekoja platsil olnud kiik, mis tõstetakse Harju ja Niguliste tänava nurgale. Ülejäänud välimööbel jääb kokkupakituna ootama uut hooaega, kui ajutine park taas Raekoja platsile naaseb,“ kinnitas Entson.
Raekoja platsi ajutine park loodi mullu Tallinna Euroopa rohelise pealinna projekti „Rohejälg“ raames. Projekt koondab enda alla tegevusi, mille eesmärk on parandada rohealade kvaliteeti, tuua linna uut haljastust, toetada linnasiseste rohevõrgustike kujunemist ning katsetada uudseid linnaruumilisi lahendusi.