Aed

Tartus toimub nädalavahetusel suurejooneline aiafookusega kevadlaat

Kevadlaat Tartus.Foto: Rein Leib

Sel laupäeval toimub Tartus Kevadlaat 2022, mis toob linna üle 300 käsitöökaupleja, väiketootja ja toiduvalmistaja. Laat toimub avaturust Raekoja platsini ja Küüni tänavast Emajõeni.

Traditsioonilisel kevadlaadal on müügil rikkalik valik istikuid, taimi ja kevadisi aiakaupu. Kohal on käsitöömeistrid laia kaubavalikuga, alates mööblist ja keraamikast kuni mänguasjadeni.

Toiduainetega kauplejad on paigutatud turuhoonesse ja selle ümbrusesse ning Küüni tänava otsa. Värsket köögivilja ja muud toidukraami leidub ka avaturul ja turuhallis. Emajõe äärest ärikeskuse tagant leiab erinevat tööstus- ja riidekaupa ning sillast linna poole jääb suur käsitööala. Küüni tänaval ja Raekoja platsil on traditsiooniliselt segakaup nii Eestist kui ka mujalt. 

Lisaks laiale kaubavalikule rõõmustavad laada külastajaid lõbusad tänavamuusikud, Emajõe ääres saab poniga sõita ning pakutakse erinevaid tegevusi lastele. Paljude atraktsioonidega lasteala on kesklinna pargis. Raekoja platsil toimub kell 12 rahvariiete tuulutuse programm, avaturu ees platsil esineb kell 13 Jüri Homenja ja kell 18 Elektrik Leo. 

Laadamelu turuhoones ja avaturul saab alguse juba reedel, 13. mail, mil turuhoone on avatud tund aega kauem ehk kella 17-ni. Terve nädalavahetuse on turul palju külaliskauplejaid ning turuhoones saab tutvuda uute püsikauplejatega.

Reedel kell 12 avatakse avaturul laste köögiviljakasvatuse ala ning infot jagavad Tartu abilinnapea Priit Humal, Karlova lasteaia õppealajuhataja Regina Kullamaa, turu juhataja Rene Kiis. Maitsta saab avaturu uue kohviku Ukraina köögi hõrgutisi. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.