Jõulud

Fotod: soomlaste iseäralik jõulukomme levib kiiresti üle maailma

Foto: Shutterstock

Soomlastel on jõulude puhul tavaks muude kaunistuste hulgas meisterdada üks õige iseäralik lahendus. Tänu sotsiaalmeediale on see hoogsalt levima hakanud ja järgijaid leidub nüüd juba ülemaailmselt.

Tegu on niinimetatud päkapikuustega, mis ka Soomes ei ole väga pika ajalooga traditsioon. Alguse sai see lihtsast soovist lastele rohkem jõulurõõmu valmistada, kirjutab Suomela.fi. Kes esimese päkapikuukse autoriks on, ei ole teada.

Asja juurde käib jutuke, mis räägib, et selliste uste taga elavad ja toimetavad päkapikud, kes jõulude ajal siis sealtkaudu inimesi külastavad. Kindlasti tasub selline uks ka enda koju jõuludeks valmis teha, vahet pole, kas peres väikeseid lapsi on või mitte. Lihtsalt armas ju!

Selle tegemine ei ole mingi keeruline ülesanne ja kui minimalistliku või kapitaalse ukse sa valmistad ja kuidas seda kaunistad, see on täpselt sinu enda valikute ja eelistuste küsimus.

Enamasti paigutatakse selline isevalmistatud uks (tehtud näiteks papist) kusagile põrandapinna lähedale. Ukse ümbrus dekoreeritakse suuremal või vähemal määral. Muidugi on Soomes juba müügil ka valmislahendusi, aga õigem ja ehedam on kogu kupatus ikka ise valmis teha.

Instagramis ringi vaadates leiab nii väga traditsioonilisi kui ka üsna modernseid ja kaasaegseid tonttuovisid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.