Jõulud

Sibulateel toimub laupäeval traditsiooniline jõuluturg

Jõululaat. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Tartumaal Peipsiääre vallas Alatskivi lossi juures peetakse laupäeval traditsiooniline jõuluturg.

Lisapõhjuseks sel aastal kaugemalt jõuluturule kohale tulla on esimest päeva oma uksed avav Alatskivi antiigikuur, teatasid korraldajad.

Lossi jõuluturule tuleb kauplejaid lähemalt ja kaugemalt, kokku on kohal üle viiekümne kaubitseja. Lettidel on isetehtud kaubad: kootud sokid ja kindad, kodumaised seebid ja kosmeetika, isetehtud ehted ja mänguasjad, kodused teesegud ja mesi, hoidised ja piparkoogid, jõulupärjad ja puidutöö.

Jõuluturulistele loob seda õiget jõulutunnet kohalike esinejate jõuluprogramm. Avatud on lossi restorani jõulukohvik ning lossi keldrikorrusel tegutsevas keraamikakojas saab teha nii jõuluoste kui ise savist meisterdada. Jõuluturg on avatud kella 10–16, lossi sissepääs sel päeval prii.

Lisapõhjuse ka kaugemalt sel päeval Alatskivile tulemiseks annab esimest korda uksed avav Alatskivi antiigikuur. Muidu Nina külas antiigiladu pidav Hans Koster otsustas tuua vanavara ja antiigi piirkonna külalistele rohkem külastatavasse paika. Ligi kahesaja-ruutmeetrine antiigikuur ootab laupäeval külalisi hommikul alates kella kümnest.

Korraldajad paluvad kaasa võtta kehtivad vaktsineerimise või läbipõdemise tõend ning isikut tõendav dokument. Samuti parkida autod Alatskivi keskuse parklatesse kalmistu kõrval ning poe juures ja jalutada lossi ning antiigikuuri juurde läbi lumise pargi.

Lisainfo jõuluturu kohta leiab www.sibulatee.ee/uritused/alatskivi-lossi-jouluturg-2021/ .

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.