Jõulud

Tartus avatakse nädalavahetusel 25-aastase ajalooga jõululaat

Jõululaat.Foto: Shutterstock

Eeloleval nädalavahetusel avab Tartu messikeskuses 25. aastat järjest uksed Jõululaat. Juubelilaadale on tänavu end kirja pannud üle saja kaupleja.

Jõululaada projektijuhi Annika Pettai-Urbeli sõnul on laadal kaubavalik kirju. Müügilettidel on esindatud kodumaine toit ja jook, käsitöö, keraamika, ilu- ja tervisetooted, jõulukaunistused, kodudekoratsioonid ja palju muud. “Kaubavalik on seinast-seina ning loodame, et häid maitseelamusi ja toredaid kingiideid leiab Jõululaadalt ka nõudlikum klient,” märkis korraldaja.

Pettai-Urbeli sõnul on laadal terve hulk kauplejaid, keda külastajad loodavad näha ning kelle müügistendi asukohtki varasematest aastatest tuttav, kuid märkimisväärsel hulgal on ka uusi tulijaid. “Meil on hea meel, et tooni annavad nišitooted nagu näiteks peen käsitöö ja väikepruulikodade toodang,” kirjeldas ta ning lisas, et korraldajate soov näha müügilettidel ennekõike sellist kaupa, mida igast kauplusest ei saa, on taaskord täide läinud.

Selleks, et külastajatel oleks laadal lihtsam huvipakkuvad tooted üles leida, on osalejad paigutatud selliselt, et toiduained ning ilu- ja tervisetooted leiab messikeskuse esimesest paviljonist ning käsitöö tagumisest hallist. Info kauplejate kohta on leitav Jõululaada veebilehelt www.joululaadad.ee.

Laadale tasub kohale sõita terve perega, sest traditsiooniliselt tervitab pere pisimaid jõuluvana ning miniloomaaias saab uudistada jäneseid, lambaid, vutte, kitsi, faasaneid, siiditibusid ja ponisid. Head lumeolud soosivad ka välialal poniga saanisõitu. Põnevate teaduskatsetega sisustab programmi Kolm Põrsakest, kes kutsuvad lapsi julgelt kaasa lööma.
Traditsiooniliselt on võimalik Jõululaadale sõita tasuta jõulubussiga, mis väljub laada lahtiolekuaegadel täistundidel Tartu Raekoja platsilt ning pooltundidel messikeskusest tagasi kesklinna.

Messikeskuse Jõululaada korraldajad märgivad, et kuigi valitsevaid ilmaolusid silmas pidades on soojades siseruumides märksa toredam kaubelda kui õues, jäi tänavu laadalt kõrvale ligemale kolmkümmend ettevõtet, sest vaktsineerimata inimesi praegu kehtivate piirangute järgi siseruumides toimuvale laadale lubada ei tohi.

Külastajatel paluvad korraldajad laadale tulles varakult vaktsineerimist või läbipõdemist tõendav pass koos isikut tõendava dokumendiga välja otsida, et vältida järjekordi. Maski kandmine on kohustuslik.

“Jõululaat on avatud kolm päeva ja ühtekokku 21 tundi. Kutsume inimesi üles külastust planeerima ka hommikustele ja pärastlõunastele tundidele, kui inimesi on reeglina pisut vähem,” rääkis korraldaja ning rõhutas, et nii kauplejad kui korraldajad on tänulikud, et hoolimata piirangutest on turvaliselt võimalik siiski sündmusi korraldada.

Jõululaat toimub Tartu messikeskuses 3.-5. detsembril. Laata korraldab AS Tartu Näitused.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.