Kinnisvara

Anija ja Saue vald saavad keskkonnaministeeriumilt kokku kümme kinnistut uute kortermajade ehitamiseks

Foto: City24.ee

Rubriiki toetab

Valitsus andis neljapäevasel istungil keskkonnaministeeriumile nõusoleku kokku kümne kinnistu võõrandamiseks Anija ja Saue valdadele.

Anija vallale võõrandatakse müügihinnaga 65 protsenti vara harilikust väärtusest kaheksa kinnistut Kehras, pindala kokku 39 206 ruutmeetrit, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Taotletavad elamumaa sihtotstarbega Salo tänav 2, 4, 6,  ja 8, Põhja tänav 1a, 3, ja 3a ning Mulla tänav 1a kinnisasjad asuvad hoonestamata alal, millele kehtestatud detailplaneeringuga on määratud ehitusõigus viie kortermaja ja nelja ridaelamu ehitamiseks.

Vald soovib tagada kaasaegsete üürikorterite ja müügikorterite kättesaadavuse uutele ja praegustele elanikele. Olemas on ka võimalus erakapitali kaasamiseks projekti realiseerimiseks kogu mahus.

Võõrandatavate kinnisasjade väärtus on 529 000 eurot, millest Anija vald peab tasuma 343 850 eurot.

Saue vallale võõrandatakse tasuta Aila külas Mäe tee 18 ja Alliku külas Liivametsa kinnistud, pindaladega 11 001 ja 10 744 ruutmeetrit. Vald soovib maad säilitada avalikult kasutatavate metsaaladena.

Saue valla üldplaneeringu kohaselt paiknevad kinnisasjad tiheasustusalal ning rohevõrgustiku alal, kus maakasutuse juhtotstarve on haljasala ja parkmetsamaa. Kuna kinnisasjad on ligikaudu hektarisuurused, ei ole üldplaneeringust tulenevalt nende hoonestamine lubatud.

Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse kohaselt on omavalitsusüksuse ülesanne korraldada vallas heakorda ja ruumilist planeerimist ning rahvatervise seaduse kohaselt kujundada elanike tervist, heaolu ja turvalisust toetavat elukeskkonda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.