Kinnisvara

Aus ja ehe kuulutus: Tallinna külje all ajaloolises külas on väga hea hinnaga müüa 19. sajandi talu

Foto: KV.EE

Rubriiki toetab

Tallinna külje all on ajaloolises külas müüki pandud talu, mille eest ei küsita sugugi hingehinda.

Ajaloolises Muusika külas, mis valiti muuseas 2011. aastal ka Harjumaa Aasta Külaks, on müüa 1895. aastal ehitatud talumaja. Maja on taastatud suvilaks 70ndate alguses. Külast Tallinna on umbes 18 kilomeetrit.

Lõbusas võtmes kirja pandud kuulutus annab teada, et hoones on ehitusalust pinda ligi 80 ruutmeetrit, suletud netopinda ligikaudu 65.

“Otse krundi piirinurgas on kurepesa spetsiaalse kureposti otsas. Juba umbes 40 aastat. Kas on väga vanad kured või siis dünastia,” seisab kuulutuses.

“Üks noor, sügisõunu kandev õunapuu on ka ja üks kirsike ja kreegivõsa. Maanteest lahutab krunti tihe ja kõrge sirelihekk.
Otsesteks naabriteks on üks suvila ning Muusika talu (toimiv – piim, munad, kardulased jms talukaup 50m kaugusel),” jätkub tekst.

Praegu maja aastaringseks elamiseks ei sobi, vajab kõpitsemist. “Krunt on seisnud kasutuseta ca 10 aastat, kuna omanik on eakas ja pärija on laisk,” teatab müüja.

Katus on suhteliselt korras, kuid kogu maja on väsinud, mõned puitosad (palgid) ja aknad/uksed vajavad väljavahetamist. Lisaks kahele ruumikale toale on maja ees tibukollane veranda ja tagumise sissekäigu juures tuulekoda, millest ühel pool sahver ja teisel pool kamorka, nagu korralikule maakodule kombeks.

Lakaluugi taga avaneb saepurune ja väheste heintega pööningukorrus.

Ühes toas on 80ndatel leiutatud kamin, mille mõttest on müüja sõnul raske aru saada. “Kole, see-eest sooja ei anna ja õnneks rikkus ka ahju tõmbe ära. Võimaldab uuele omanikule oma frustratsiooni välja elada, kuna koos kinnisvaradiiliga toon notarisse kaasa ka kuvalda ja neli tellist üleliigse lõõriava sulgemiseks,” lubab müüja.

Hea ja rahulik koht uue maja ehitamiseks või vana renoveerimiseks keset ajaloolist Muusika küla. Olemas värsked projekteerimistingimused, võib lammutada ja ehitada uue kuni 250-ruutmeetrise maja.

Vaata rohkem kinnisvaraportaalist KV.EE. Kas või juba lihtsalt toreda kuulutuse lugemiseks.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.