Kinnisvara

Eesti kinnisvaraturg peab muutunud olukorraga toime tulemiseks tegema mitmeid muudatusi

Pildid ja videod hakkavad kinnisvaraturul eriti tähtsat rolli mängima.Foto: Shutterstock

Koroonaviiruse tõttu kehtestatud piirangute pärast kannatab ka kinnisvaraturg: inimesed ei taha enam kodusid külastama minna, sest eelistavad püsida isolatsioonis. Kuidas edasi?

Vaatamata viiruspuhangust tekkinud keerulisele olukorrale, kus inimesed peavad piirama oma liikumisvabadust ja ümber vaatama tulevikuplaane, ei kao kuskile vajadus kinnisvaratehingute järele, räägib kinnisvaraportaali City24.ee juhataja Karin Noppel-Kokerov.

„Käesolev kriis annab kinnisvaraettevõtetele suurepärase võimaluse üle vaadata oma veebipõhiste suhtlemiskanalite toimimise, objektide presenteerimise võimalused ning tehingute osapooltega tehtavate toimingute digitaliseerimise. Heaks käegakatsutavaks näiteks on siin Notarite Koja poolt käivitatud kaugtõestamise teenus, mis võimaldab notariaalseid toiminguid sooritada videosilla abil distantsilt,“ rääkis Noppel-Kokerov.

Tema sõnul otsib kinnisvarasektor praegu võimalusi tegevuste automatiseerimiseks, et kliendid saaksid ka erandolukordades kiire ja adekvaatse tagasiside oma kinnisvarapäringutele.

„Täna üritavad kõik maaklerid muutunud oludes anda oma parima. Senisest olulisemaks on saanud kinnisvaraobjektide visuaalne ja ülevaatlik veebis presenteerimine, mis aitab klientidel aega kokku hoida,“ ütles Noppel-Kokerov. „Oleme aastaid rõhutanud, et kinnisvarafotod peavad olema kvaliteetsed, aga aeg on küps ka virtuaaltuuride ning videote laialdasemaks kasutuselevõtuks.“

Maakleritele on kättesaadavus muutunud kriitiliselt oluliseks

Kinnisvaraportaali KV.EE juht Tarvo Teslon ütleb, et KV.EE külastatavus ei ole viimase paari nädalaga oluliselt muutunud, püsides samas suurusjärgus eelneva kahe aastaga, kus kinnisvarahuvi on olnud ülimalt kõrge.

“Inimesed ikka veel unistavad oma kodust ning viirusepuhang ja eriolukord ei ole seda soovi kindlasti muutnud. Täna rohkem kui kunagi varem on aga oluline olla hästi esindatud portaalides ja veebiväljundites üldiselt,” sõnab ta.

Olulisem kui videod ja videotuurid, mis kõik nõuavad eraldi investeeringut, on Tesloni sõnul just hea pildimaterjal, sihtgrupile suunatud kinnisvara kirjeldus ning kiire ja professionaalne suhtlus nii e-mailides kui ka telefonis.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.