Kinnisvara

Eestlased on nõus energiatõhusa kodu eest kõrgemat hinda maksma

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Rohkem kui pooltele Eesti inimestest on kodu vahetamisel oluline energiatõhusus ja enam kui pooled oleks nõus maksma selle eest kõrgemat hinda, selgub SEB korraldatud uuringust.

Küsimusele, kui palju on inimesed valmis energiatõhusa kodu eest rohkem maksma, vastas 32%, et nad oleksid valmis maksma kuni 10% kõrgemat hinda. 24% oleks valmis maksma kuni 5% rohkem. 28% küsitletuist ei sooviks selle eest üldse rohkem maksta.

Keskkonnasõbralike ehitusmaterjalide ja -tehnoloogiate eest oleks 27% vastanutest nõus maksma kuni 5% rohkem ja 20% kuni 10% rohkem. Kõige suurem osa ehk 44% ei oleks aga nõus keskkonnasõbralikest materjalidest ehitatud kodu eest üldse rohkem maksma.

Võimaluse eest kasutada keskkonnasõbralikke energiaallikaid, nagu päikesepaneelid, tuulegeneraatorid või soojuspumbad, maksaks 25% vastanutest kuni 5% rohkem ja 24% vastanutest kuni 10% rohkem. 39% aga ei sooviks selliste lahenduste eest üldse rohkem maksta.

“Rõõm on näha, et kodu energiatõhusus on Eesti inimestele tähtis teema ja kindlasti on selle olulisust uue kodu soetamisel suurendanud ka hiljutine järsk energiahindade tõus, mis on hüppeliselt suurendanud klientide huvi efektiivsemate energialahenduste vastu,“ ütles SEB eraklientide panganduse divisjoni juht Sille Hallang.

SEB korraldatud uuring toimus aprillis 2022. aastal. Uuringu viis läbi Norstat ja kokku vastas Eestis 1000 inimest vanuses 18-74 eluaastat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.