Kinnisvara

Eestlaste huvi maakodude vastu on rekordkõrge: vaata, kuhu see soodsalt soetada

Suvi jõuab üha lähemale eriolukorrast hoolimata ja eestlased kipuvad tänavu maale rohkem kui ei kunagi varem. Kuhu aga maakodu soetada tasuks?

Kristiana Põld kinnisvaraportaalist KV.EE ütleb, et kuigi eestlaste huvi maakodude vastu tõuseb märtsis ja aprillis igal aastal, siis sel aastal on see teinud lausa rekordilise hüppe.

“Kinnisvaraportaal KV.EE statistika näitab maakodude otsingus eelmise aastaga võrreldes vapustavat 500-protsendilist kasvu. Ka suvilaid ja talusid otsitakse rohkem kui eelmisel aastal, kasvuprotsendid jäävad aga 20-30 juurde. Tundub, et inimesed täna väärtustavad isegi rohkem kodu maal, kui lihtsalt suvilat,” ütleb ta.

Kohe elamisvalmis korraliku maakodu saab kätte 50 000 – 60 000 euroga. Muidugi on turul ka soodsamaid leide, aga need vajavad siis kindlasti mõningast remonti. Mis ei tähenda, et vähenõudlikum inimene ka neis kohe sees elada ei saaks.

Lisaks teada-tuntud menukatele suvituspaikadele nagu Läänemaa ja Eesti saared (mis kindlasti peagi jälle lukust lahti tehakse!) võib Põllu sõnul perspektiivikatest piirkondadest välja tuua ka näiteks Haapsalu-Rohuküla raudteetrassi lähedusse jäävad pakkumised. “Tänaseks on Riisipere-Rohuküla reisiraudtee taasavamise projekti raames juba reisirongiliiklus avatud Riisipere-Turba lõigul. See projekt võiks kasvatada (maa)kodude ostuhuvi kogu trassil,” sõnab ta.

Vaatame mõned kohe kolimisvalmis pakkumised siis ka üle.

Ojaga piirnev talukoht Viitina järve lähedal

Maja on osaliselt renoveeritud ja väga heas korras. Astu uksest sisse, pane mööbel paika ja hakka suvitama või miks mitte ka alaliselt elama. Talu juurde kuulub heas korras suitsusaun.

Stiilne maamaja Saarde vallas Pärnumaal

Saarde vallas on müüa osaliselt renoveeritud, aga renoveeritud osas väga stiilselt sisustatud maamaja. Maja teine korrus on väljaehitamata, aga seda on võimalik teha.

Äge palkmaja männimetsa keskel Lääne-Virumaal

Keset männimetsa Vinni vallas on müüa lahe palkmaja, tõeline suvekodu. Kahekorruseline maja on väljast muinasjutuline ja seest küll elamiskõlblik, aga vajaks pisut kaasajastamist.

Vana talukoht Tagamõisa poolsaarel Saaremaal

Saaremaal Tagamõisa poolsaarel on müüa vana talukoht: talumaja on ehitatud 1905. aastal. Hooned vajavad küll korrastamist, kuid elumaja on vabalt kohe elatav.

Täiesti uus suvekodu Viljandimaal

Täiesti uus maja, milles pinda pisut üle 46 ruutmeetri, asub Viljandimaal Jõekülas Tänassilma jõe ääres. Kinnistul on vana maja vundament, lisaks kasvuhoone.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.