Rubriiki toetab
- Otsid uut kvaliteetset kodu?
- Tutvu meie korterite valikuga!
- Vaata lähemalt!
Koduostjad on üha enam hakanud kortermaja energiamärgist väärtustama, sest mida kõrgem on energiaklass, seda väiksemad on energiaga seotud kulutused. Luminori Baltikumi eraisikutepanganduse juhi Tanel Rebase sõnul ei pruugi energiaklass aga alatiseks jääda selleks, mis see oli kodu ostes, vaid võib ajas muutuda.
„Energiamärgiseid jagatakse hoonetele A-st kuni G-ni. Energiaklassist on võimalik nii koduostjatel kui ka pangal saada hinnang hoone ehituskvaliteedist, kaasaegsusest ja jätkusuutlikkusest. Kõrge energiaklass on oluline müügiargument – mida kõrgem on energiamärgis, seda soodsamad on kulud ja ka pangapoolsed finantseerimistingimused,“ ütles Rebane.
Samas nentis ta, et pärast kodu ostmist ei pruugi esialgne energiaklass sugugi vankumatult samaks jääda. „Kui arendaja müüb uut kinnisvara, siis reeglina pole maja veel lõplikult valmis või vähemalt ühe aasta vältel kasutuses olnud. See tähendab, et energiaklass on arvutuslikult määratud ideaalsete tarbimiskulude baasilt ja teadmine tegelikust tarbimisest puudub. Inimeste tarbimisharjumused on erinevad ja kui esialgsete energiaklassi arvutustega võrreldes on erinevus suur, siis võib tegelik energiamärgis olla hoopis teine,“ ütles ta.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.