Kinnisvara

Ekspert: tudengeid ootab sügisel üüriturul eriti kibe konkurents

Sõjapõgenikud ning väiksemat korterit otsivad inimesed tõstavad nõudlust.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Sel sügisel tuleb tudengitel niigi väheste saadaval olevate üürikorterite nimel konkureerida nii sõjapõgenikega kui nendega, kes kõrgete kommunaalkulude hirmus püüavad väiksemasse korterisse kolida.

“Hinnad on aastaga tuntavalt tõusnud, aga nõudlus ületab endiselt pakkumist. Samas vastu saabuvat talve korteri üürimisel erilist tähelepanu pöörama lisanduvatele kuludele,” analüüsis olukorda 1Partner Kinnisvara elamispindade tegevjuht Meelis Ränk ning tõi näiteks, et eelmisel sügisel 500 euroga üürimiseks pakutud 2-toalise kesklinna korteri eest tuleb sel aastal välja laduda juba 600 eurot.

Tema sõnul on just energiahinnad tõstnud nõudlust väiksemate korterite vastu. “Me näeme, et paljud inimesed, kelle jaoks on kodu üürimise eelarve pingeline, otsivad väiksemat ja odavamat pinda,” kirjeldas Ränk.

Tänavu kevadel üüriturul kõvasti kaarte seganud Ukraina sõjapõgenike saabumise mõju kandub edasi ka sügisesse. “Kuigi sõja eest põgenevaid ukrainlasi enam nii massiliselt riiki ei saabu, siis suurel määral konkureerivad nad tagasihoidlikumate üürikorterite pärast just tudengitega,” nentis Ränk.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.