Kinnisvara

Ekspert: ülepingutatud korterihindadest lastakse kohe varsti õhk välja

Eesti turul on palju ülehinnatud kortereid, nende hindadest lastakse varsti õhk välja.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Kallite korterite müügiperiood on viimastel kuudel oluliselt pikenenud, ütleb 1Partner Kinnisvara elamispindade tegevjuht Meelis Ränk. Tallinnas on hetkel müügil 145 korterit, mille eest küsitakse üle poole miljoni euro, neist 16 on müügil enam kui ühe miljoni euro eest.

“Oleme tagasi olukorras, kus üle poole miljoni maksvate korterite pakkumine ületab selgelt nõudlust. Kui keskmiselt on sel aastal tehtud kümmekond sellise hinnaklassi tehingut kuus, siis järelikult on praegune “laojääk” juba rohkem kui aasta maht. Nii on müügiperioodid pikenenud enam kui kuue kuu peale, mis iseenesest ongi pigem normaalne olukord kallima otsa korterite müümisel,” iseloomustas viimase aja arenguid 1Partner Kinnisvara elamispindade tegevjuht Meelis Ränk.

Meelis Ränki sõnul on suur osa kalleid kortereid ka viimase aasta hinnarallist mõjutatuna selgelt ülehinnatud. “Ma pakuks, et umbes kolmandikul võib hinnakorrektsioon ees oodata. Seda ei tohi segi ajada jutuga hinnalangusest, kuna tegemist on lihtsalt ülepingutatud hindadest õhu välja laskmisega,” rõhutas 1Partner Kinnisvara elamispindade tegevjuht, kelle sõnul on turg endiselt aktiivne. “Kui eelmisel aastal müüdi Tallinnas 70 enam kui pool miljoni euro maksvat korterit, siis selle aasta esimese kaheksa kuuga juba 81.”

Ränki sõnul oleks poolemiljonilise korteri puhul esmane sissemakse suurusjärgus 100 000 eurot ning laenuga oleks sellisel juhul vaja katta 400 000 eurot, mis tähendab praeguste intresside juures umbes 2000 euro suurust igakuist makset. “Inimesi, kellele üle poole miljoni maksvate korterite ost on jõukohane, lisandub vähe. Samas enamus neist, kelle sissetulek seda juba võimaldab, on endale ka kena kodu viimastel aastatel soetanud,” põhjendas Meelis Ränk müügiperioodide pikenemist.

Tallinnas on hetkel müügis ka 16 korterit, mille eest küsitakse üle miljoni euro. “Selliste väga eksklusiivsete elamispindade puhul võib müügiperiood osutuda veelgi pikemaks ja pole ime, kui kokkuleppeni jõudmisel langeb algselt küsitud hind mõne uue luksusauto või väiksema korteri maksumuse võrra,” lisas 1Partner Kinnisvara elamispindade tegevjuht Meelis Ränk.

1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.