Rubriiki toetab
- Bigbank kodulaen erigraafikuga
- Vaata lähemalt!
Kinnisvarabüroo Uus Maa juhi Jaanus Lauguse sõnul jõudsid viimase buumi ajal vanemate ja kehvemas korras korterite hinnad uutele anomaalselt lähedale, aga nüüd on vahed jälle õiglaseks muutunud.
Jaanus Lauguse kinnitusel on läbi aastate olnud uute ja järelturu korterite optimaalne hinnavahe kolmandiku võrra uute kasuks kõrgem. „Turutippude ajal on mitu korda tekkinud anomaalia, et vanemad korterid on uusarenduste hinnale väga lähedale jõudnud. Praegu maksab aga Tallinna tehingustatistika põhjal kahetoalise korteri ruutmeeter vanas majas 2375 ja uues 3176 eurot ehk et vahe on jälle kolmandik uute kasuks,” rääkis Laugus.
„Hinnavahe on taastunud kahepidise protsessi tulemusena. Ühest küljest on magalapiirkondade vanemate korterite hinnad paarkümmend protsenti alla tulnud ja reaalsed tehingud toimuvad pigem madalamal tasemel kui portaalides kirjas. Magalakorterite hinnakorrektuur toimubki tavaliselt kõige kiiremini ja sealt hakkab ka turg esimesena tõusma,“ rääkis Laugus.