Kinnisvara

Eriolukorra ajal suurenes nõudlus maakodude ostmise järele

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Luminori partnersuhete juhi Kristjan Jasinski sõnul nähtub panga ja kinnisvarapartnerite statistikast, et eriolukorra ajal hakati tavapärasest rohkem kodulaene taotlema maakodude ostmiseks. 

“Maamajad ja suvilad hakkasid huvi pakkuma nendele inimestele, kel tekkis eriolukorra tõttu kaugtöö võimalus. Korraks tõusis maamajade nõudlus järsult, kuid viimastel kuudel pole erilist kasvu selles osas siiski märgata olnud,” lisas Jasinski pressiteates. 

Esimeseks koduks eelistatakse järelturu korterit

Luminori teatel on kodulaenu taotlejate eelistuste järgi võimalik kliendid jaotada peamiselt kolme rühma: esmakordsed koduostjad, uue ja parema kodu ostjad ning investeerijad. Jasinski sõnul lisandusid eriolukorra ajal hetkeks suvila või maakodu ostjad.

Esimest kodu ostetakse Jasinski sõnul tavaliselt üksi või vanemate abiga ning peamiselt eelistatakse järelturu kortereid. “Uusarendusse ostetakse esimest kodu harvemini, sest selle ruutmeetri hind on liialt kallis,” lisas ta.

Korter ülikooli lähedal on kuum kaup

“Mida lähemale sügisele, seda rohkem näeme, et Tallinnas ja Tartus lähevad kaubaks peamiselt ülikoolide lähiümbrusesse jäävad korterid. Näiteks TalTechi lähedal müüki pandud 1–2toaline korter läheb väga kiiresti müügiks.” Samuti leiavad Jasinski sõnul kiiresti ostja kesklinna korterid.

Esimese kodu soetajate järel teise suurema osa moodustavad need kodulaenu taotlejad, kes soovivad olemasoleva kodu välja vahetada. “Enamasti soovivad nad üldiselt sarnast, kuid uuemat ja kvaliteetsemat kodu,” selgitas Jasinski. 

Ta lisas, et paljud soovivad juba koduseks saanud piirkonnas edasi elada, kuid tahavad lihtsalt uuemat ja võibolla ka suuremat korterit – nüüd siis juba samas piirkonnas asuvas uusarenduses. “Aga leidub ka neid, kes soovivad kolida kesklinnale lähemale või siis ka vastupidi – rahulikumasse linnaäärsesse korterisse,” nentis Jasinski.

Mustamäe kortereid soetatakse välja üürimiseks

Mis puudutab investeerimiseks korterit ostvaid inimesi, siis Jasinski sõnul on neile oluline eelkõige hea üüritootlus. “Väga palju ostetakse Mustamäe kortereid,” märkis ta.

“Need on populaarsed üüriobjektid nii eestlaste kui ka välistudengite seas. Valikul hinnataksegi peamiselt tootlust ning seisukord ja hind pole niivõrd olulised,” sõnas ta ja lisas, et investorite seas on populaarsed ka mikrokorterid. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.