Kinnisvara

Fotod: nende nelja projekti seast valitakse homme Tallinna kesklinna uus nägu

Martin Aunini töö.Foto: Martin Aunin

Ekspertidest koosnev žürii kuulutab homme välja Rävala ja Estonia puiesteede vahelisele alale kerkiva 70 000-ruutmeetriseRävala Galerii kaubandus- ja ärikvartali arhitektuurikonkursi võiduprojekti. Vaata, millised nelja tuntud arhitektuuribüroo kavandid välja näevad.

Rävala Galerii kerkib neljale suurele kesklinna krundile, sealhulgas kunagise projekteerijate maja ja Meloni kaubamaja asemele. Kvartaliarhitektuurikonkursi lõppvooru jõudsid kavandid arhitektuuribüroodelt Allianss Arhitektid, Arhitekt 11, KOKO arhitektid ja Martin Aunin. Žürii kuulutab konkursi võitja välja käesoleva nädala reedel.

Kvartali eestvedaja, Brave Capitali juhi Veljo Kuuse sõnul avab Rävala Galerii praeguse suletud ja ajale jalgu jäänud linnaruumi elanikele. “Nii Estonia kui Rävala puiestee äärne piirkond ärkab sellega uuele elule ning muutub inimestele avatumaks ja sõbralikumaks. Autod paigutatakse maa-alusesse parklasse ning jalakäijatele tekib rohkem ruumi,” kommenteeris Kuusk arhitektuurikonkursi lähteülesannet.

“Eesmärk on luua moodne galerii-tüüpi kaubandus- ja ärikompleks, kus on palju avarust ja valgust, söögikohti, butiike ja võimalusi jalga puhata ning nautida vaateid Tammsaare pargile, vanalinnale kui ka merele,” rääkis Kuusk.

Rävala Galerii ühendab jalakäijate sisetänavaga omavahel Rävala ja Estonia puiesteed. Suures plaanis moodustub Rävala Galeriist, Viru keskusest ning Kaubamaja uuest hoonest inimeste jaoks ühine linnaruum vaba aja veetmiseks.

Kokku on kvartalisse planeeritud 60 000 – 70 000ruutmeetrit maapealset ning 15 000 – 20 000ruutmeetrit maa-alust pinda. Kvartalisse tulevad teenindus-, kaubandus- ja büroopinnad ning hotell.

“Kuigi võidutöö selgub veel sel nädalal, läheb mahuka projekti ehituse alguseni veel omajagu aega,” ütles Kuusk, kelle sõnul on järgmiseks sammuks Tallinna linnavalitsuses uue detailplaneeringu kehtestamine.

Arhitektuurikonkursi žüriisse kuuluvad Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhatajaIgnar Fjuk, Go Groupi juht Jüri Etverk, arhitektide liidu esindajad Raivo Puusepp ja Karli Luik ning Brave Capitali juht Veljo Kuusk.

Arhitekt 11 töö.
Allianss Arhitektid.
Koko Arhitektid.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.