Mõlema tornmaja alla ehitatakse kahekorruseline parkla kogupinnaga 7 770,9 ruutmeetrit, kuhu tulevad parkimiskohad nii äripindade rentnikele kui ka korteriomanikele. Kvartali maapealne ala on mõeldud vaid jalgrattaga või jalgsi liiklejatele.
Tallinna Linnaplaneerimise Ameti esindaja Oliver Alveri sõnul on Hipodroomi kvartali arendus osa mitmekesisest linna tihendamisest. “Üldiselt kipub olema nii, et esmaselt ehitatakse elumajad ja mitmekesisust pakkuvad ärihooned ning muud funktsioonid jäävad rajamata. Selles suhtes tuleb antud arenduspiirkonda kiita, et ärihooned rajatakse samaaegselt elamutega, mis on vahelduva ja toimiva linnaruumi eelduseks,” sõnab ta.
Alveri sõnul tasub kiita ka ala arendajat, kes antud kohas on otsinud parimaid ruumilisi lahendusi läbi esindusliku arhitektuurivõistluse.
Reterra juhi Reigo Randmetsa sõnul sündis lahendus koostöös linnaga teineteist mõistvalt. “Hipodroomi kvartali viie esimese kortermaja ehitus on juba käimas. Et üks kavandatud äritornidest sisaldab lisaks ka elamispindasid, siis peatselt on piirkonnas kokku juba 165 uut kodu. Äritornide ehitusluba on rõõmustav, oleme seda pikalt oodanud. Tänapäevane linnakeskkond peab olema multifunktsionaalne, ühendades nii elu- kui ka äripindasid ja loomulikult ka avalikkusele suunatud teenuseid. Kvartal peab töötama 24/7,” sõnab Randmets.
Äritornid ehitatakse kvartali Paldiski maantee poolsesse ossa ehk Hipodroomi ristmiku lähistele.
“Loominguliselt linnaruumi kujundades on oluline arvesse võtta kõike, mis vähegi oluline – tulevikku, unistusi, asukohta, kasutajaid, linna visiooni, vaatlejaid, logistikat, mugavust, ilu, säästlikkust, vastupidavust, proportsioone ja veel vähemalt sadat olulist asja. Kõige suurem keerukus on kriteeriumite omavaheline tasakaalus hoidmine. Hipodroomi kvartali puhul on tegu kaua mõeldud kaunikesega – Hipodroomi I etapi arhitektuurivõistluse võitsime juba aastal 2017, mille järgselt oleme kavandatavat ala järjest paremaks ja kvaliteetsemaks muutnud,” selgitab PIN Arhitektide direktor Jaan Port.
Pordi sõnul hindab inimene täna nii töö- kui elukeskkondade puhul enim avarust. “See ei tähenda tingimata avatud kontorit, vaid ruumi kõigile – nii privaatsust kui ka ühist ala. Järgisime oma lahenduses, et Hipodroomi tornid oleksid kergesti ligipääsetavad ning et kõrgematelt korrustelt avaneks vaade nii vanalinnale, merele kui ka Stroomi metsadele – et piirkonna hüved oleksid maksimaalselt rakendatud ja Hipodroomi ajalugu saaks omale väärika jätku.”