Kinnisvara

Fotod: Tallinna korteri hinnaga saab Saaremaal terve heas seisus talu

Foto: KV.EE

Aga mis oleks, kui ei ostaks Tallinna keskmise korteri hinnaga endale mitte uut linnakodu, vaid hoopis eheda taluelamise Saaremaale?

Kuressaarest 12 kilomeetri kaugusel Vätta poolsaarel on üks selline 150 000 euro eest just pakkuda. Selle raha eest saab kaks kinnistut, kus põlispuud, palk- ja kivihooned.

Vätta poolsaar on asukohana väga kõrgelt hinnatud, talu, mida müüakse, on ehitatud 1891. aastal. Koht on hästi ligipääsetav, aga samas piisavalt privaatne.

Põlispuude vahel asuvas taluõues asuvad elumaja, ait-saun, kõrvalhoone-tall vankrikuur, välikamina ja suitsuahjuga grillimiskoht(vana sepikoda). Kõik hooned on rookatusega, grillimiskoht laastukatusega.

Elumajas on kaks tuba, köök ja tualet-duširuum. Ait-saunas on puuküttega saun, kaminaga saunaeesruum ning aida osas töötuba ja puukuur.
Kõrvalhoones on tall ja vankrikuur, kaks magamistuba ja mahukas kelder. Elumajas on puuküte (ahi, pliit) ja elektriküte. Kõrvalhoonesse on lisaks küttekaminale paigaldatud kaugjuhitav õhksoojuspump.

Hooned müüakse koos sisustuse ja tehnikaga. Majade ümber on põlistalule omane kinnine siseõu, mis on ümbritsetud arhailiste kiviaedadega.
Õueala on korrastatud ja muretult niidetav paigaldatud moodsa robotniidukiga.

Müüdavad kinnistud asuvad Sutu lahe supelrannast umbes viie kilomeetri kaugusel, kohalike seas populaarne ujumiskoht,Vanamõisa tehisjärv on umbes 1,7 kilomeetri kaugusel ja Kasti laht umbes 2,2 kilomeetri kaugusel.
Kasti lahe, Tirbi poolsaarel asuvas ajaloolises lautrikohas on talu paadikoht ja võimalik veesata paati mereleminekuks.

Vaata rohkem kinnisvaraportaalist KV.EE.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.