Kinnisvara

Kinnisvarabüroo: turg rallib Elroni levialas

Rongiühendus mängib kodu soetamisel olulist rolli.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Tallinnast saja kilomeetri raadiuses rallib kinnisvaraturg enim väikelinnades, mida ühendab Tallinnaga reisirongiliiklus.

“Hinnatasemed on Tallinna-lähedastes linnades väga erinevad, kuid tehingute aktiivsus kasvab enim raudteed pidi Tallinnaga ühendatud linnades,” selgitas LVM Kinnisvara juhataja Ingmar Saksing.

Tallinnast saja kilomeetri raadiusse jäävatest linnadest kerkis I kvartali tehinguaktiivsus aastaga enim Paldiskis, järgnesid Türi, Kehra Rakvere ja Maardu. Viie aasta tagusega võrreldes on enim kasvanud Paldiski, Kehra, Keila, Saue ja Maardu tehinguaktiivsus. Mõlemas võrdluses on viiest kiireimast kasvajaist neli, st kõik peale Maardu, ühendatud Tallinnaga reisirongiliiklusega.

“Kiire ja mugav rongiühendus koos paindlike töötamisviisidega veavad Tallinna nö kuldset ringi laiemaks,” rõhutas Saksing. “Keila ja Saue meelitavad Tallinnast inimesi äragi, aga näiteks Rakvere, Rapla ja Paide suudavad juba paremini lahkumast hoida noori, kes muidu läinuks täiskasvanuelu elama Tartusse või Tallinnasse.”

Nii jõudis Tallinnast tunnise rongisõidu kaugusel asuvasse Raplasse mullu kohale kinnisvarabuum, kui seal algas esimese kaasaegse kortermaja rajamine. “Hinnatase on vanade väsinud korterite omast küll üksjagu kõrgem, aga enamik Mahlamäe arenduse kvaliteetseid, A-energiaklassiga kortereid broneeriti väga kiiresti,” täpsustas Saksing. “Paide asub soodsas kohas kodumaise tööstuse jaoks ning koos töökohtadega kasvab sealgi vajadus korterite järele. Paldiski korterite nõudluse- ja hinnaralli meenutab lausa buumi.”

Aastane hinnatõus Tallinnale lähemates linnades oli esimeses kvartalis kiireim Türil, Rakveres ja Haapsalus.

Analüüsi on kaasatud Tallinnast saja kilomeetri raadiusse jäävad linnad, kus tänavu I kvartalis tehti vähemalt 25 korteritehingut.

Linn I kv tehingute arvu kasv, 1a I kv tehingute arvu kasv, 5a Rongiühendus
Paldiski 43% 126% Jah
Türi 40% 0% Jah
Kehra 36% 114% Jah
Rakvere 16% 16% Jah
Maardu 13% 24% Ei

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.