Kinnisvara

Kinnisvaraekspert: 13 aastat väldanud hinnatõusuga on selleks korraks ühelpool

Eksperti sõnul ei jõua ostujõud enam hindadele järgi.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Pindi Kinnisvara müügipartneri Peep Soomani sõnul ei võta enam keegi hoiatuse kehvast majanduslikust olukorrast tõsiselt, sest prognoositud halvad ajad on viimasel kahel aastal asjaolude kokku sattumise tulemusel muutunud hoopis metsikuks tarbimispeoks. Reaalsus on aga see, et ostujõud ei jõua enam kinnisvarahindadele järgi.

„Praegune olukord meenutab vägisi vanarahva muistendit karjapoisist, kes muudkui karjus külarahvale, et hunt on karjas. Kui lõpuks hunt tuli, siis ei uskunud teda enam keegi ja terve kari sai hukka,“ sõnas Sooman.

„Intressitõus on reaalsus. Kõrged energiakulud on reaalsus. Palgad ei jõua hinnatõusule järgi – ka see on reaalsus,” ütles Sooman.

Soomani sõnul on kinnisvarasektoris selge, et kiire hinnatõus on läbi, sest ostujõud ei tule enam lihtsalt järgi. “Meil pole mõtet ennast pidevalt Soome või Rootsiga võrrelda ja arvutada, et kasvuruumi on veel mitukümmend protsenti,” ütles ta.

“Vaatame parem korraks Läti poole, kus hinnad märksa madalamad, kui Eestis. Pakkumiste arv on juba hakanud kasvama, nõudlus kahanema, inimeste igapäevased kulud suurenevad. Sektorisiseselt vaadates on igati loogiline, et 13 aastat väldanud hinnatõusuga on selleks korraks ühelpool,” sõnas Sooman.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.