Kinnisvara

Kinnisvaraportaali esindaja: eestlane unistab suurest eramust, aga ostab lõpuks siiski korteri

Harjumaa kinnisvarahuviliste silmis üks eelmise aasta menukaimaid maju.Foto: Kinnisvara24

Rubriiki toetab

Eelmisel aastal vaatasid kinnisvarahuvilised kõige rohkem Harjumaal mere ääres asuvate suurte eramute müügikuulutusi, kuid enim ostu-müügitehinguid tehti ikkagi Tallinna ja selle lähiümbruse korteritega, näitab portaali Kinnisvara24 aastakokkuvõte.

„Kõikide maakondade statistika näitab, et enim pakkus inimestele huvi eramajade müügikuulutused, kuid tehinguid tehti mullu kõige rohkem ikkagi korteritega,“ tõdes Kinnisvara24 tegevjuht Urmas Uibomäe. Tema sõnul soovib eestlane endale privaatset eluaset, kuid paraku seavad inimeste võimalused kodu valikule piirid.

Kõige suuremat huvi tunti eelmisel aastal Viimsis Pringi külas asuva 1,7 miljonit eurot maksnud funktsionaalse arhitektuuri ja välibasseiniga villa vastu. Sellega konkureeris populaarsuselt üle nelja korra odavam maja Pirita rannarajoonis.

Kinnisvara24 portaalis pälvis teistest kuulutustest rohkem huvi ka 4-toaline avar valgusküllane maakodu stiilis korter Kaerepere alevikus Rapla maakonnas. See elamine pälvis ka „Meie kodu 2018“ ilusaima kodu valimisel II koha.

Uibomäe sõnul on inimesed hakanud üha rohkem vaatama kinnisvara väljaspool Harjumaad, sest seal on hinnad kordades odavamad. Näiteks võrreldes Viimsi ja Pirita majadega, oli Kaerepere korteri ruutmeetri hind kolm korda madalam. Tegemist oli ka väga atraktiivse pakkumisega.

Läinud aastal mõjutas kinnisvaraturgu nii energiakriis kui Ukraina sõda. Aasta alguses langes müügis olevate kinnisvaraobjektide arv esimest korda üle kümne aasta. Pärast seda turg taastus ning iga kuuga pakkumiste arv kasvas, mis väljendus müügikuulutuste arvu kasvus portaali statistikas. Uibomäe kinnitusel on enim kuulutajatena lisandunud eraisikutest kinnisvaraomanikke ning objektidest majaosade ja korterite kuulutusi.

Uibomäe sõnul hakkas juba sügisest inimeste ostuhuvi pärssima suur inflatsioon ja euribori kasv. „Inimesed on muutunud kodu ostes ettevaatlikuks ja jälgivad, kas kinnisvaraturul võivad hinnad veelgi langeda ning milliseks kujuneb euribor,“ tõdes Uibomäe.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.