Kinnisvara

Korterite buumi tegelik põhjus on eestimaalaste nigel olme

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Ligi 40 protsenti eestimaalastest tunneb vajadust uuema või kaasaegsema kodu järele, näitab BestCrediti laenukäitumise uuring.

“Kinnisvara ostubuumi taga vaid pensioniraha “vabanemist” või turueufooriat näha pole õige,” rõhutas BestCrediti juhataja August Käära. “Reaalsuses elab suur hulk eestimaalasi liiga päevinäinud kodudes, sambaraha või majanduskasv pakub lihtsalt lootust sellest pääseda.”

Vajadust uuema või kaasaegsema eluaseme järele tunneb 38% eestimaalastest. “Seda on rohkem, kui vajadust parema asukohaga või suurema eluaseme järele,” tõdes Käära. “Kuigi enim tunnevad kaasaegsema eluaseme järele vajadust Jõgevamaa elanikud, kus kaasaegsete korteritega pole kiita, tunnevad pea sama suurt puudust ka Harjumaa ja Tallinna elanikud.”

Kõige teravamat vajadust uuema ja kaasaegsema eluaseme järele tunnevad vene rahvusest eestimaalased ning eeskätt üürikorteris elavad inimesed.

Käära sõnul lubavad majandus- ja palgakasv paljudel inimestel enda elutingimusi parandada, kuid selleks teise pensionisamba raha kasutamisega peaks pigem olema ettevaatlik. “Paljud inimesed, kes loodavad sambaraha kasutada omafinantseeringuks, visatakse ilmselt pangast välja,” tõdes Käära.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.