Kinnisvara

Korteriühistu juhile mõeldud koolitused on muutumas üha menukamaks

Ühistujuhtidele on pakkuda mitmeid erinevaid koolitusi.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) koolituskeskus pakub juba aastaid täiendkoolituse võimalusi korteriühistute juhtidele ning need on muutumas järjest menukamaks

„Nüüd aga oleme alustanud lisaks ka kinnisvarahooldaja kutseõppega ning loodame edaspidi pakutavaid kutseõppevõimalusi veelgi suurendada,“ rääkis koolituskeskuse juht Angelika Naris liidu ajakirjas „Elamu“.

Kinnisvarahooldaja kutseõppega alustas liit koostöös Rakvere Ametikooliga 2020. aasta suvel. „Meie suureks rõõmuks oli huvilisi hulga rohkem, kui mahtunuks esimesele kursusele ning paljud jäid ootama uute gruppide avamist,“ selgitas koolitusjuht.

Sügisel alustasidki lisaks veel kaks kursust: üks lisakursus Tallinnas ja teine Pärnus. „Tänaseks on kutseõppe läbinud 116 korteriühistu eesvedajat ning õpingud käivad veel 45 inimesel, kes alustasid eelmisel sügisel,“ tunneb koolitusjuht heameelt.

„Leitakse, et saadud teadmised aitavad näiteks paremini hakkama saada korteriühistu juhi igapäevatööga. Esimeste kursuste õpilaste hulgas oli aga nii mõnigi, kes lõpuaktusel tunnistas, et on oma elukutset vahetanud ja asunud tööle kinnisvarasektoris,“ rääkis Naris.

Jätkuvalt äratavad Narise sõnul suurt huvi ka koolituskeskuse pakutavad täiendkoolitused. „EKÜL koolituskeskuse loodud ühistujuhi täiendkoolitus on e-õppena kättesaadav kõikidele huvilistele ja tänu veebipõhisusele hetkel populaarseim, kuna võimaldab kodus isesisvalt õppida,“ vahendab Naris.

Samuti on populaarsust kasvatanud pandeemia tõttu veebi kolinud praktikute ümarlauad. „Korteriühistute ümarlaudadest võtavad osaühistute juhid üle Eesti ja osalejate hulk mitmekordistunud,“ tunneb koolitusjuht heameelt.

EKÜL koolituskeskuse koolitusi saab näha siit: https://ekyl.ee/koolitus/uued-koolitused/

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.