Kinnisvara

Kristiine Keskusesse arendatakse välja linnakeskus, kuhu tulevad ka korterid

Kristiine Keskus tahab, et poekogumi ümber moodustuks terve elukeskkond.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Kristiine Keskus soovib praeguse kaubanduskeskuse juurde arendada multifunktsionaalse linnakeskuse, mis hõlmaks nii kaubandust, büroosid kui ka kortereid. 

Nimelt on Kristiine Keskus OÜ omandanud naaberkinnistu Kotkapoja tänaval ning algatanud detailplaneeringu praeguse väliparkla ja uue kinnistu alale.

Keskuste juht Kristjan Maaroos rääkis BNS-ile, et tegu ei ole Kristiine kaubanduskeskuse laiendamise projektiga, vaid pigem uute ja mitmekesiste funktsioonide loomisega keskuse ümber.

Ta selgitas, et vastavalt Cityconi strateegiale, mida rakendatakse kõikides Põhjamaades ja Eestis, arendab ettevõte oma keskusi mitmekülgseteks linnakeskusteks, kus asuvad väga erinevad inimestele vajalikud funktsioonid, alates kaubandusest ja büroodest ja lõpetades korteritega. 

Lisaks funktsioonide lisamisele on keskuse juhi sõnul oluline ka inimsõbraliku ja võimalikult autovaba linnakeskkonna loomine, kus tähelepanu keskmes on jalakäija ja roheliste transpordiliikide kasutajad. 

“Kuna Kristiine Keskuse asukoht on sisuliselt kesklinnas, siis on loogiline paigutada autod pigem parkimismajja ja jätta rohkem ruumi muu otstarbega linnaruumile,“ märkis Maaroos ja lisas, et praegu on keskus oma plaanidega veel päris algjärgus. Täpsematest plaanidest ja ajakavast saab keskus rääkida pärast detailplaneeringu kehtestamist kinnistutele.

Keskuse juht ütles, et ettevõtte plaane mõjutab ka Tallinna linna poolt planeeritavad muudatused Kristiine ühistranspordi sõlmes. Nimelt soovib ettevõte, et nende planeering haakuks võimalikult hästi tulevaste transpordilahendustega.

Samuti jälgib ettevõte jooksvalt turunõudluse arengut ja püüab olla oma plaanides võimalikult paindlik. “Hetkel oleme koostöös KAMP Arhitektidega töötanud välja ala tulevikuvisiooni, millele nüüd ootamegi Tallinna linna ja kohaliku kogukonna hinnangut,“ rääkis Maaroos.

Kristiine Keskuse ja Rocca al Mare kaubanduskeskuse omanikfirma Cityconi arengukava näeb tulevikus ette ka teise Tallinnas asuva keskuse arendamist. Lääne-Tallinnas asuv Rocca al Mare keskus kavandab praeguse parkla arvelt laienemist, ehitades juurde nii ostlemis- kui büroopinda, plaanis on rajada ka eluruume ja hotell.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.