Kinnisvara

Küsitlus: tehasemaja on saanud eramuostjale arvestatavaks alternatiiviks

Tehasemaja.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Koduostjad, kelle sooviks on soetada endale eramu, peavad arvestatavaks alternatiiviks valmis- ehk tehasemaja ostmist. Sel kevadel kinnisvaraportaali City24.ee poolt läbi viidud küsitluses osalenutest ligi 80 protsenti arvasid, et maja ostmisel kaalutakse kindlasti uute valmismajade võimalusi. 

9 protsenti vastanutest teatas, et nende eelistuseks oleks osta eramu järelturult, 11% arvas, et oma maja tuleb ehitada ise.

Enamik küsitletutest teab kas üldiselt või on siis väga hästi kursis, millega valmismajade puhul on tegemist.

„Teadlikkus valmismajade võimalustest on meie viimase küsitluse põhjal paari viimase aasta kõrgeim,“ ütles kinnisvaraportaali City24.ee juhataja Karin Noppel-Kokerov. „Ilmselgelt on inimesed hakanud rohkem väärtustama privaatsust ja ennekõike aega. Ise maja ehitades ei oska keegi täpselt öelda, millal see õnnelik sissekolimise päev saabub ja palju see kõik lõpuks maksma läheb. Tehasemajade tootjad tegutsevad aga kiiresti, pakuvad fikseeritud hinna, annavad konkreetse tähtaja ja võtmed kätte.“

Mõiste „valmismaja“ või „tehasemaja“ seostubki enamikele vastanuist kiire ehitusprotsessi, võtmed kätte lahenduse ja kindlaks määratud hinnaga.

Materjalidest eelistatakse puit-, palk- või kivimaja. Betoonist maja näevad oma võimaliku uue koduna 9 protsenti küsitlusele vastanuist.

Veidi rohkem kui kaks kolmandikku vastanuist soetaks tehasemaja igapäevaseks elamiseks, järgmiseks eelistuseks on maa- või suvekodu.

Eelistatud valmismaja suuruseks loetakse 100-150 ruutmeetrit. Kui ostjad saaks ise valmismaja projekteerimisel osaleda, siis enim pööraksid nad tähelepanu köögile, elutoale, vannitoale ja terrassile.

Infot valmismajadest otsitakse peamiselt otsingumootorite abil, seejärel on otsimisel abiks tootjate kodulehed ja kinnisvaraportaalid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.