Kuuülevaade: keskmine ruutmeetri hind läheneb taas 3000 euro piirile

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Aprillis tõusis Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind 2982 euroni, kuid tehingute arv oli vaid 687, mis on eelnenud kuuga võrreldes 17 protsendi võrra vähem, kommenteeris 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter.

“Hinna osas liigume juba mitmendat kuud nii-öelda külg ees ehk mingit tuntavat muutust toimunud ei ole. Seda kinnitab ka Tallinna korterite mediaanhind, mis aprillis oli 2771 eurot  ehk 0,2 protsenti kõrgem märtsikuu omast,” ütles Martin Vahter, kelle sõnul on turu põhi tänaseks pigem möödas ja nii on ka väga raske uskuda, et kinnisvara võiks praegusest tasemest odavamaks minna.

“Tippaegadega võrreldes oli tehingute arv enam kui kolmandiku võrra väiksem, kuid näiteks eelmise aasta aprilliga võrreldes on langus vaid veidi enam kui kümnendiku võrra. Ka aasta eest oli märts tehingute poolest aktiivsem kuu kui aprill,” kirjeldas Vahter tänast olukorda pealinna kinnisvaraturul.

Kõige kallim Tallinna korter müüdi aprillis 930 000 euroga, hoonestatud elamumaa kinnistuid müüdi Tallinnas 19.

Kui võtta lisaks korteritele arvestusse ka teised aprillis omanikku vahetanud objektid, siis tehti aprillis Tallinnas kinnisvaraga kokku 861 ostu-müügitehingut, mis on märtsiga võrreldes 14 protsendi võrra väiksem tulemus. Võrreldes 2022. aasta aprilliga kahanes tehingute samuti ligi 14 protsendi võrra.

Kinnisvara ostu-müügitehingute koguväärtus oli aprillis ligikaudu 170 miljonit eurot ehk 7 protsenti vähem kui märtsis, kuid võrreldes eelmise aasta aprilliga kasvas tehingute kogusumma 2 protsenti.

1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu alguses värskeima kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest ka linnaosade kaupa.

1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.