Esmamulje on arvamuse kujundamisel tihtipeale määrava tähtsusega, seda nii inimese kui ka kinnisvara puhul. Seega on kinnisvarakuulutusele huviäratava avapildi leidmine ülioluline. Selle põhjal langetab inimene otsuse, kas ta üldse hakkab seda kuulutust lugema. Näiteks fotot tavalisest kortermajast ei ole mõtet avapildiks valida. Seal võiks olla kõige atraktiivsem pilt sinu kinnisvarast. Kui kuulutus on portaalis olnud üleval juba pikemat aega, siis tasuks mõelda avafoto vahetamisele.
Läbimõeldud ja kvaliteetne fotogalerii
Muidugi ei piisa üksnes ühest avapildist. Kuulutuse juures peaks olema piisavalt palju erinevaid fotosid, et huviline saaks pakutavast kinnisvarast hea ülevaate. Mõtle eelnevalt läbi, milliseid pilte sa vajad.
Tühja korteri või maja pilti on igav vaadata. Möbleeritud ruumist tekib vaatajal ka parem arusaam elamispinna suurusest. Samas tasuks üleliigsest mööblist enne müügi- või üüriprotsessi vabaneda, sest inimesed soovivad näha oma tulevast elukohta avarana. Seda tasuks ka pildistamisel arvestada.
Enne pildistamist tee elamine korda ja korja ära vedelevad riided, purgid-totsikud, nõudepesuvahendid, külmkapimagnetid ja nipsasjakesed. Aseta voodile kate, sulge WC-poti kaas, pane värsked lilled vaasi ning puuviljad vaagnale.
Fotode puhul on kõige tähtsam õige valgus. Kui teed vastu valgust pilti, siis jääb sinna ainult valguse allikas ja ülejäänud ruum on pimedusse mattunud. Mobiiltelefoniga pildistades ära kasuta ka välku. Pildista päevaajal loomuliku valgusega, siis näeb elamine välja päikseline, värvid on puhtamad ja varjud loomulikumad. Pildile tuleks saada võimalikult suure osa toast. Vajadusel tee pilti ukse vahelt ning kasuta fotoaparaadil lainurkobjektiivi.
Selge ja lühike reklaamlause