Kinnisvara

Pank: klientide koduostuaktiivsus pööras augustis jälle tõusule

Tallinn.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Kodulaenu taotluste arv kasvas augustis viiendiku võrra ning jõudis uuesti talvisele tasemele, panga poolt välja antud keskmine kodulaenu summa on endiselt kerges languses ning augustis oli see 112 000 eurot.

“August oli suvekuudest selgelt aktiivseim ning sarnanes laenuhuviliste poolest aasta esimeste kuudega. Siis, tõsi, oli keskmine taotletav summa küll omajagu kõrgem,” selgitas Bigbanki Eesti juht Jonna Pechter, kelle hinnangul kinnitab laenutaotluste arvu hüppeline kasv, et paljud viimaste kuude kahtlejad on pigem otsusele jõudnud. “Uusi kodusid turul endiselt napib. Kes endale vähegi sobiva leiab, see selle ka ära ostab,” nentis Pechter.

Endiselt huvitab Pechteri sõnul paljusid just erigraafikuga kodulaenu võtmine, mis võimaldab esimesed kümme või isegi kakskümmend aastat tasuda pangale vaid intresse.

“Huvi juurpõhjus on ilmselge – kõrge inflatsioon paneb paljusid inimesi otsima võimalusi lükata kohustused tulevikku, kus eelduslikult on iga tagasi makstav euro veidi väiksema väärtusega” arutles Pechter ning lisas, et paljude noorte perede jaoks loob erigraafik võimaluse kolida juba täna veidi avaramasse koju, mitte oodata sellega kauguses terendava palganumbri tõusuni.

Sellest aga, kas praegu on hea aeg kodu osta ja mis lähitulevikus lihtinimese seisukohast vaadatuna kinnisvaraturul juhtuma hakkab, saab täpsemalt lugeda SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.