Kinnisvara

Pildid: hea hinnaga on müüa talu, mille juurde kuulub korralik tükk maad

Ilus koht, palju maad.Foto: KV.EE

Sageli kurdetakse, et Eesti põlised talukohad on nii ära hakitud, et arvestavas suuruses kinnistut on võimatu leida. Niisiis siin vahelduseks üks pakkumine, kus majaga tuleb kaasa veidi rohkem kui kaks hektarit maad.

Valgamaal Tõrva vallas Lõve külas on 38 000 euroga müüa Lohu talu, mille juurde kuulub ligi 10 hektarit maad.

Täpsemalt on kinnistu suuruseks 9,82 hektarit ja see koosneb kahest katastriüksusest. Üks neist on 7,7 hektarit ja sellel osal asub ka kõrgete vanade tammedega talukoht. Teine osa on 2,12 hektarit suur ja asub Õhne jõe kaisus.

7,7-hektarilise kinnistu jagab pooleks kitsas kruusatee. Suurem osa ehk 6,17 hektarit kinnistust on haritav maa. Looduslikku rohumaad on 0,25 hektarit, metsamaad 0,24 hektarit, õuemaad 0,42 hektarit ja muud maad 0,62 hektarit.

2,12-hektariline Õhne jõe embuses asuv kinnistu jääb talust kõige otsemat teed pidi 10,7 kilomeetri kaugusele. Kinnistu on valdavalt looduslik rohumaa. Servituuti kinnistule pääsemiseks pole seatud.

80-ruutmeetrises elamus on esik, kuivkäimla, köök ja kolm tuba. Maja on ehitatud suures osas palkidest, esiku ja kuivkäimla osa silikaadist. Palkosa on väljast soojustatud TEP-plaadiga. Samuti on elamule paigaldatud plastikaknad. Maja vajab remonti.

Lisaks asuvad kinnistul saun-ait, garaaž, kõrvalhoone, kuur ja kelder. Kinnistule on ehitatud plokkidest elamu, mille ehitus on jäänud pooleli. Kõik hooned on ehitisregistris kirjas.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.