Kinnisvara

Pildid: väike Rapla saab uhke uusarenduse ja see olevat alles algus

Selline peaks hakkama Mahlamäe arendus välja nägema.Foto: LVM Kinnisvara

Rubriiki toetab

Eile keskpäeval Raplas nurgakivi saanud Mahlamäe arendus on üsna haruldane, sest Eesti väikelinnades uusi kodusid väga hoogsalt ei ehitata. Arendaja sõnul on see aga alles algus.

LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing ütleb, et Mahlamäe tähistab uut ajastut Eesti kinnisvaraarenduses, kus kinnisvaraarendus jõuabki suurlinnadest kaugemale.

 “Mahlamäe arendusest Raplas saab esimene samm pikal teel, sest nõudlus kaasaegsete kodude järele kasvab Tallinna-lähedastes linnades kiiresti,” ütleb Saksing. “Kaasaegsed töötamisviisid, hea elukeskkond ja kiire ronigühendus nihutavad Põhja-Eesti väikelinnu Tallinnale järjest lähemale,” selgitab ta.

Mahlamäe arenduses ületab korterite ruutmeetrihind Rapla senist hinnataset enam kui kahekordselt, aga sellest hoolimata, kinnitab Saksing, osteti suur hulk kortereid ära juba esimesel müüginädalal. “Paljud neist on nooremad inimesed, kes veel lähiminevikus olnuks tüüpilised väikelinnast lahkujad,” rõhutas Saksing. “See on suurepärane eeskuju väikelinnadele, kuidas hea elukeskkond ja head ühendused suudavad hoida inimesi kohapeal.”

Mivo Ehitus OÜ projektijuht Rain Allikmäe kinnitusel sobitas arhitektuuribüroo Ansambel hoone hästi väikelinna miljöösse. “Väliselt liigendatud maja mõjub oma ümbruses koduse ja mõõdukana, välisviimistluses kasutame naturaalseid materjale,” rõhutas ta. “Projekt on hästi läbi mõeldud ja elanikud ei pea liginullenergia-majas elades enda harjumusi kuidagi muutma,” rõhutas Aava. 

A-energiaklassiga maja iseloomustavad suured üldalad ja säästlikud lahendused. Päikesepaneelid, vesipõrandaküte ja soojatagastusega ventilatsioon tagavad väga madalad kommunaalkulud. Kolmel alumisel korrusel paiknevad 1-3 toalised korterid, neljandal korrusel ka neljatoalised katuseterrassi ja saunaga korterid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.