Kinnisvara

Pisikese Harjumaa aleviku kinnisvarahinnad tegid üleöö põnevalt suure hüppe

Foto: KV.EE

Kuidas tõsta üleöö mõne piirkonna kinnisvara väärtust? Saue vallas asuva väikese aleviku juhtum õpetab.

Harjumaal Saue vallas asuva väikese Turba aleviku korterid on tänu taastatud raudteele tõusnud kinnisvaraturu rambivalgusse. Kiire rongiühendus on nii müügiargument kui ka turuväärtust tõstev tegur, kirjutab Uus Maa kinnisvarabüroo maakler Kristiina Aderov.

Elektrirongiühendus Turba alevikuga on valmis ning 9. detsembril avatakse liiklus. See fakt on mõjunud väikese Turba aleviku kinnisvaraturule juba pikemat aega positiivse tõukejõuna ning huvi asula kortertite vastu on kasvanud märkimisväärselt.

Väga populaarsed on sealsed korterid noorte seas, sest need on taskukohasemad kui linnas. Kaugus Tallinnast või Keilast, kus tööl käia, pole probleemiks, sest valglinnastumise ja keskusest eemal elamisega ollakse juba harjunud. Lisaks sõidab rong otse ja ummikutevabalt.

Turbasse meelitavad ka rahulik keskkond ja teadmine, et kõik vajalikud teenused on olemas. Kool ja lasteaed on kiviviske kaugusel, samas on ka terviserajad, väike jõusaal ja staadion ning mänguväljak lastele. Muidugi on olemas ka pood, postkontor ja raamatukogu.

Nagu maapiirkondades tavaks, pakutakse kortereid peale kinnisvaraportaalide müügiks ka otseFacebooki gruppidesvõi kohalikel teadetetahvlitel. Kui 2018. aastal leidis Turba alevikus uue omaniku kokku 17 korterit, siis sel aastal müüdi sama hulk esimese kümne kuu jooksul ning mitmed korterid on juba broneeritud.

Suure tõusu on läbi teinud korterite ruutmeetri mediaanhind. Kui 2017. aastal oli see 189 €/m2, siis 2018. aastal, kui sai selgeks, et läheb raudtee ehituseks, kasvas sama näitaja tasemele 324 €/m2. Käesoleva aasta kümne kuu tehingute põhjal on keskmiseks mediaanhinnaks kujunenud 416 €/m2.

Hea rongiliiklus on tugev argument kõikjal ning kinnisvara müügipakkumistes tuuakse üha enam seda välja. Tallinna-lähedaste majade ja korterite ostu puhul on aina enam tagasisidena öeldud, et otsustamise puhul oli üheks tähtsaimaks teguriks rongipeatus. Seega tasub riigil ja kohalikel omavalitsustel raudteetaristusse panustada, sest nii saab inimesi meelitada ka mujale elama kui vaid linnadesse.

Siin mõned valikuvariandid:

Neljatoaline korter Turbas Pargi tänavas, 45 000 eurot

Foto: KV.EE

Viiekorruselises majas on müüa ilus ja renoveeritud ning kaasaegselt sisustatud kodu, mis sobib ka suuremale perele.

Ainus Turbas müügil olev eramu, 100 000 eurot

Foto: KV.EE

Praegu on Turba kinnisvaraturul saadaval vaid üks eramaja. See on seest suuresti renoveeritud, väljast vajab veel pisut viimistlemist.

Ühetoaline korter, 22 000 eurot

Foto: KV.EE

Ühe toa ja köögiga korter sobib hästi alles oma elu alustavatele noortele. Korter on värskelt renoveeritud.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.