Praegu on viimane aeg kutsuda koju korstnapühkija

Korstnapühkija katusel.Foto: Mihkel Maripuu, Postimees

Paljudel on esimesed ahjutäied juba köetud, aga enne, kui kütmisperioodi täielikult sisse elada, tuleb olla veendunud korstna ja küttekolde heas tervises. Nüüd veel jõuad koju kutsuda korstnapühkija, kes aitab sul selles veenduda.

Korstnapühkija kodus käimise sagedust reguleerib meil siseministri määrus “Kütteseadmete puhastamise tuleohutusnõuded”. Selle järgi tuleb aasta läbi kasutatavaid küttekoldeid puhastada kaks korda aastas ning hooajaliselt kasutatavaid kord aastas enne hooaja algust.

Korstnapühkija saab tulla ka siis, kui oled juba kütmisega alustanud

Kogenud korstnapühkija Kalle Kallaste Korstnahooldus OÜ-st märgib, et ei ole vaja muretseda selle pärast, kui kütmisega on juba alustatud, sest peaasi on see, et küttekolle ja korsten saaksid enne talve üle vaadatud. “Ideaalis tuleks viimane kütmine enne korstnapühkija tulekut teha vähemalt 24 tundi varem,” täpsustab Kallaste. Nii et kui sul on korstnapühkimiseks aeg kokku lepitud näiteks homme lõunaks, siis viimane kütmine tee eelmise päeva hommikul. Täiesti külm ahi pole ka Kallaste sõnul hea, sest siis ei ole korstna tõmme kõige parem ja puhastamise ajal tuleb lõõrist rohkem tahma.

Et korstnapühkijal oleks mõnus sinu kodus tegutseda, siis enne tema tulekut sea asjad korda:

  • ole kohal kokkulepitud ajal;
  • samal päeval enne pühkimist on keelatud tuld teha;
  • veendu, et korstnapühkija pääseb ligi kõigile küttesüsteemi osadele – korstnale, küttekoldele, korstnajala puhastusluugile, katusele. Veendu, kas on olemas ligipääs korstnale (redel, käiguteed jne), pööningule ning keldrisse;
  • tühjenda kolded prahist või küttematerjalist. Sulge siibrid (välja arvatud korstnasiiber), klapid, luugid, ventilatsiooniluugid ja tuulutusavad. Avatud koldega (ukseta) kaminad kata kilega ja teibi. Samuti teibi tahmaluugid, mis ei sulgu või on läbi roostetanud. Loksuvad ja mittesulguvad siibrid tihenda niiske ajalehega.
  • samuti sulge tööde ajal uksed, aknad ning lülita välja õhksoojuspumbad ja sundventilatsioon;
  • tahm on lendlev ja määriv, seetõttu eemalda küttekollete lähedusest kodutehnika ja vaibad, samuti kata kinni läheduses olev mööbel;
  • hoia lemmikloomad korstnapühkija töö piirkonnast eemal.

Kui korstnapühkija on ära käinud, siis oota, kuni lenduv tahm on täiesti alla langenud, pärast võib selle tavalise tolmuimejaga ära koristada. Kui põrand või käed said tahmaseks, on mõttekam neid pesta külma veega. Sooja veega poorid laienevad ja tahm tungib sügavamale, mitte ei tule pestes maha.

Allikad: www.korstnahooldus.ee, www.korsten.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.