Kinnisvara

Tallinna 120-aastast maja hõlmav arendusprojekt tundub linlastele jälk

Majaehitus. Pilt on illustratiivne.Foto: Pixabay

Detailplaneeringu kohaselt ehitatakse vana leivatehas ümber äripindadega korterelamuks ning seoses sellega kerkib vanale ehitisele peale uus, kõik uut projekti aga kuigi kõrgelt ei hinda.

Põhja-Tallinnas Patarei merekindluse juures Kalaranna ja Suur-Patarei tänava nurgal asub 1899. aastal sõdurite toitmiseks ehitatud endine leivatehas, millest Põhja-Tallinna linnaosakogus kooskõlastatud Suur-Patarei 24 detailplaneeringu kohaselt saab tulevikus äripindadega kortermaja, kirjutab ERR.

Läbivaatamisel oleva detailplaneeringu kohaselt plaanitakse 0,33 hektari suurusel maa-alal asuva endise leivatehase fassaad tänavapoolsest äärest säilitada. Hoonesse tulevad äriruumid avanevad Kalaranna tänavale, kõrgematele korrustele aga tehakse eluruumid.

Olemasolevad abihooned on detailplaneeringu seletuskirja kohaselt amortiseerunud ja arhitektuuriajalooliselt väheväärtuslikud. Seetõttu on need lubatud lammutada ning nende asemele ehitada kaks elamut, millest üks tuleb nelja- ja üks kolmekorruseline. Loe edasi ERRist.

Facebookis on hoonega seonduvaid tulevikuplaane juba lahkama asutud ja paljudele pole see meeltmööda. Muuhulgas leitakse näiteks, et igale vanale ehitisele ei pea modernset hoonet külge keevitama.

Kõige rohkem diskussiooni on kavandatav arendus tekitanud taaskord Arhitektuuripolitsei lehel, kus kommentaarides plaane suisa jälgiks peetakse ja meenutatakse, et suured klaaspinnad on lindudele ohtlikud.

Mütaki. Tuul oli Põhja-Tallinnas lahti kangutanud modernistliku uusehitise, keerutas seda natuke rannajoone kohal ning…

Posted by Arhitektuuripolitsei on Reede, 11. Oktoober 2019

Kuidas tundub?

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.