Kinnisvara

Tallinna kinnisvaraturg on koroonajärgselt Riia ja Vilniusega võrreldes paremas seisus

Foto: Shutterstock

Võrreldes eelmise aasta maiga kukkusid kõigi Balti riikide pealinnade korteritehingute arvud vähemalt kolmandiku, kuid Tallinn paistab teistest paremas seisus, analüüsib Baltimaade suurim kinnisvarafirma 1Partner kolme riigi statistikat.

Võrreldes eelmise aasta sama ajaga langes korteritehingute arv tänavu mais kõige rohkem Riias – 43 protsenti, Tallinnas ja Vilniuses tehti 36 protsenti vähem tehinguid.

1Partner Kinnisvaragrupi juhi Martin Vahteri sõnul on kõigis kolmes riigis sarnased trendid. “Tehingute arv taastus tänavuse aprilliga võrreldes kõige kiiremini Tallinnas, kus kasv mais oli juba 15 protsenti. Aprilliga võrreldes langes Vilniuse korteritehingute arv mais 19 ning Riias kolm protsenti,” rääkis Vahter.

“Tallinnas ja Riias mais korteri ruutmeetri hinnad mullusega võrreldes isegi tõusid veidi, kuid see peegeldab pigem varem kokku lepitud tehinguid. Samas on selge, et praegu müüjad hinnast suurt alla lasta ei taha. Kel pole just vaja kiirelt ja soodsalt müüa, see seda ka ei tee,” lisas Vahter.

1Partner Läti juhatuse liikme Aigars Zarinši sõnul on tehingute arv Riias kaks kuud samal tasemel püsinud, sest inimesed lükkasid viiruse tõttu edasi nii ostu- kui ka müügiotsuse. “Müügipakkumiste arv kahanes viiendiku, kuid hinnad jäid samale tasemele. Reaalne COVID19 mõju jõuab Riia kinnisvaraturule sügiseks,” prognoosis Zarinš.

1Partner Leedu hindamisgrupi juhi Augustas Jagusinskise sõnul mõjutasid karantiinimeeleolud selgelt Vilniuse turgu ning nõudlus oli madal. “Samas tundub, et Leedu inimeste meeleolu ja kindlustunne on paranemas. Rohkem käiakse kortereid vaatamas, pankade laenupoliitika on võrreldes märtsi ja aprilliga natuke leebemaks muutunud,” lisas Jagusinskis.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.