Tallinna Kitsekülla kerkib järgmiseks kevadeks 12-korruseline kõrghoone

Foto: arendaja

Rubriiki toetab

Kuigi City Duo ehitus algab maa-alusest parklast, kerkib tuleva aasta kevadeks Kitsekülla 12-korruseline kõrghoone. Tornmajale lisavad luksuslikkust iga korteri juures olevad suured rõdud, viimasel korrusel asuv miljonikorter ja lummav panoraamvaade linnale.

Alevi tänavale valmiv City Duo pakub võimalust olla kesklinnale lähedal, jõuda kiiresti mistahes punkti Tallinnas ja olla samal ajal linnakärast eemal. Tallinna Kesklinnas asuv Kitseküla asum on viimastel aastatel jõudsalt arenenud. Nii ongi Reterra müügi- ja turundusdirektori Kaspar Markuse sõnul neil soov luua silmapaistvaid maju erilistesse asukohtadesse. “Südalinnas on tornmaju küll, aga Kitsekülas on 12-korruseline hoone päris uudne,” lisab Markus. Reterra, City Duo arenduse maksumus on orienteeruvalt 7.5 miljonit eurot.

Privaatne aiaga ümbritsetud hoonekompleks on peresõbralik. City Duol on nii soojendusega maa-alune parkla, elektriautode laadimispunkt kui ka rattahoidla ja hooldusala. Sisearhitektid Liina Raudsepp ja Margot Laisaar on loonud ajatud ja funktsionaalsed korterid, mis on samal ajal ka esteetiliselt kaunid. Lisaks omanäolisele arhitektuurile ja erilisele siseplaneeringule on korterites ruumipõhiselt juhitav vesipõrandaküte ja jahutussüsteem.

Kirsiks tordil on City Duo viimasele korrusele valmiv miljonikorter. Markuse sõnul on sellise luksusastme ja hinnaklassiga korterid turul haruldus. Miljonikorter laiub üle 200m2 ja kulgeb läbi terve korruse. Korter on avar, suurte rõdudega ja liftiga saab sõita otse tuppa. “Omaette elamus on ka korteris asuv saunalahendus, mis võimaldab astuda saunast rõdule. Rõdul avaneb ühele miljonikorterile omaselt ka miljonivaade ühelt poolt lopsakale rohelusele ja teiselt südalinnale. Kuna korter läbib kogu korrust, saab nautida nii päikesetõusu kui ka -loojangut,” kirjeldab Markus.

Tondi ülesõidu vahetus läheduses asuva City Duo ehitustöid teostab Mapri Ehitus, kelle tegevjuhi Tarmo Roosi sõnul on kõrghoonete ehitamine neil hästi käpas. ”Linnasüdames on projekti juhtimine ja erinevate väljakutsete lahendamine kindlasti ergutav ja elukestvalt õpetlik kogemus,” lisab Roosi. Küll aga toob piiratud ruum kaasa erinevaid ehituspiiranguid, mille tõttu tuleb kõik eriti detailselt läbi mõelda. “Erinevaid ehituspiirangud on seoses ehitusmasinate liikumisega ehitusplatsile, ehitusmaterjalide ladustamise ja masinate ning tööjõu ohutul liikumisel. Tõhus planeerimine ehituse algfaasis tagab edu kogu projekti vältel,“ tõdeb Mapri tegevjuht Tarmo Roos.

Kitseküla piirkonda saab iseloomustada kui mugavat elukeskkonda, millel on ühistranspordiühendus lennujaama, sadama, bussijaama ja vanalinnaga. Pärnu maanteelt algav vaikne Alevi tänav on igast küljest ümbritsetud koolide ja lasteaedadega, erinevate toidukaupluste ning põnevate vaba aja veetmise võimalustega. Nautida saab jooksmist järve terviseradadel või veeta sportliku päeva Baltimaade suurimal jalgpallistaadionil A. Le Coq Arena, mis asub vaid kilomeetri kaugusel. City Duo loob võimaluse elada linna tuiksoonel, olles seejuures eemal aktiivsest liikumisest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.